Bir dertleşme

20 Ağustos 2009, Perşembe 14:55
AA

Ben ticaretle uğraşırken iflas etmiş biriyim. Çeklerim de karşılıksız çıktı. Şimdi muhtemelen bir de cezaevine gireceğim. İyi ama üniversitede okuyan bir kızım, üniversiteye başlayacak bir oğlum var. Baktığım bir de annem var. Tabii ben de zevk için iflas etmedim. Peki ben hapse girersem bu insanlar ne olacak? Benim hapse girmem neyi halledecek? Bildiğim kadarı ile dünyada borcu için hapse giren yok. Ama biz giriyoruz. Yani hapse girince borç ödenecek mi? Bir de borç için evime giriyorlar, buzdolabına haciz, eşyaya haciz, eve haciz, işyerine haciz. Eşyayı toplayıp götürüyorlar. Bu durumda çoluk çocuğun psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Borçluysam evde soğuk bir şey içmek, televizyon seyretmek benim hakkım değil mi? Bu hakkım nasıl elimden alınır, bize yardımcı olmanızı sorunlarımızı iletmenizi diler saygılarımı sunarım.

Cevap: Görüldüğü gibi bu bir soru değil bir dertleşme, onun için ben de yanıt veremiyorum. Üstelik yayınlamaktan başka da yapabileceğim bir yardım yok. Ben de yayınladım ama bunun karşısında alacaklıların cevap hakkı doğdu, gelirse onu da yayınlarım.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.