Uğur Alkapar Bülent Ersoy Met Gala'ya gitsin
HABERİ PAYLAŞ

Bülent Ersoy Met Gala'ya gitsin

Tüm dünyanın merakla beklediği, yılın en büyük moda olaylarından biri, New York’un meşhur Met Gala’sı önceki akşam gerçekleşti. Metropolitan Museum of Art’ta her yıl yapılan, hayır amaçlı gecenin bu seneki teması Karl Lagerfeld’e saygıydı. Detaylarını arka sayfamızda görebilirsiniz. Tasarımcıların en çılgın kıyafetlerini yıldızlara giydirmek için yarıştığı bu kırmızı halıya bizden bir ismi çok yakıştırıyorum: Bülent Ersoy! Bir sahnesinde giydiği herhangi bir kıyafetle bile birçok Hollywood starını gölgede bırakacaktır.

Haberin Devamı

Ama tabii o geceye özel olarak hazırlanıp bunu 2 saat süren bir sabah magazin programında uzun uzun anlatacaktır. İtalya’dan getirttiği kumaşlarla o sırada küs olmadığı bir modacısını Nişantaşı’ndaki atölyesine kapatır. Hindistan’dan gelen taşları 20 kişilik bir ekip hiç uyumadan bir hafta boyunca elbiseye işler. Buna tüylerden ve tüllerden oluşan 13 metre uzunluğunda bir kuyruk eklenir.

Afrika’daki elmas madenlerinden çıkarılan pırlantalar İsrail’de ışıltılı bir gerdanlık-küpe takımına dönüştürülür ve yüz binlerce dolara Türkiye’ye getirilir. İşte Bülent Ersoy’un Met Gala tarzı hazır! Şaka bir yana, kıyafetlerine, takılarına bu kadar emek ve para harcayan başka çok az sahne sanatçısı var. Harvey Nichols’a gidip Gucci’nin, Valentino’nun yeni koleksiyonundan bir şeyler alıp sahneye çıkmak kolay. Ama Bülent Ersoy başka bir kategoride. Bu nedenle de o Met Gala’nın kırmız halısında yürümeyi sadece o hak ediyor.

YILDIZ YAĞMURU

Bu hafta Belek’teki Cullinan Golf Resort’a Michelin yıldızlı İspanyol şef Ruben Arnanz yemek yapmaya geliyor. Bu haberin keyfini sürerken Antalya’daki Titanic Mardan Palace’dan da bir karşı hamle geldi. Mardan, yaz boyunca İtalya, Almanya, İsviçre ve Tayland’dan gelen ünlü Michelin yıldızlı şefleri ağırlayacağını duyurdu. Bu haftanın konuğu İtalyan Georgio Diana. 1-2 Haziran tarihlerinde 2 yıldızlı Alman şef Christian Herrgesel var. 26-27 Temmuz’da İsveçli Ebbe Vollmer. 6-7 Ağustos’ta ise Taylandlı Thaninthorn Chantrawan gastronomi şovu yapacak.

Haberin Devamı

MODA GÜNLERİ

Moda ve tekstil sektörünün ses getiren etkinliklerinden İnci Sözlük Open Stage, 9-10-11 Mayıs’ta Lazzoni Hotel’de gerçekleşecek. Banu Noyan Event Office tarafından yapılan organizasyonda 3 gün boyunca renkli defileler ve bir ödül töreni var. Cemil İpekçi defilesi ve ‘100 Şapka Defilesi’ bence moda günlerinin en çok konuşulan iki etkinliği olacak. Pınar Altuğ ve Öykü Serter’in sunuculuk yapacağı organizasyon 11 Mayıs’ta Open Stage Awards ödül töreniyle son bulacak.

GELECEĞE BÜYÜK İLGİ

Geçen hafta sonu bu yıl yedinci kez düzenlenen elektronik müzik festivali Sonar şehre yine damgasını vurdu. Üç gün boyunca Zorlu PSM’de gençleri coşturan organizasyonda elektronik müzik dünyasının zirvedeki isimleri çalarken diğer yandan teknoloji etkinlikleri de büyük ilgi gördü. Söyleşi ve panellerde öne çıkan konu yapay zekâ, Web 3.0, NFT ve blockchain yani kripto paralar oldu. Kısacası Sonar çok zihin açıcı, yüzünü geleceğe dönmüş bir festival olarak kayıtlara geçti.

DADA SAHNESİ

Komedyen Utku Ergin’in alter egosu, “Türkiye’nin en önemli ilişki uzmanı”(!) Tutkum Boğuşmak’a bayılıyorum. YouTube’daki videolarından takip ettiğim sayın Boğuşmak 7 Mayıs’ta Dada Salon’da seyirci karşısında olacak. Ayrıca yarın Dada’da Selin Atasoy’un yazdığı, Okan Bayülgen’in yönettiği ‘Şirket’i izleyebilirsiniz. 6 Mayıs’ta Nükhet Duru, 12 Mayıs’ta Emre Altuğ, 26 Mayıs’ta Utku Uysal var. Biletler Mobilet’te.

Haberin Devamı
Sıradaki haber yükleniyor...
holder