Göründüğü gibi değil

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bülent Ersoy’un zor durumunu o gece ekranda görenler mal bulmuş Mağribi gibi “Sarhoş da sarhoş” diye konunun üstüne atladı sosyal medyada. Ağızlarından köpükler saçarak story atacaklarına biraz dikkat etselerdi durumun farklı olduğunu görebilirlerdi. Çünkü hiç de sarhoş gibi hareket etmiyordu. Başka bir sorun vardı. Ben “Acaba ilaçları mı karıştı, ağrı kesiciyi mi fazla aldı” diye düşündüm. Zaten dün POSTA’nın haberiyle de Bülent Ersoy’un bir sağlık problemi yaşadığını öğrendik.

Bu kadın havalimanlarında, AVM’lerde tekerlekli sandalyelerde geziyor son birkaç yıldır. Hatta sahne programlarının büyük kısmını oturarak yapmaya başladı. Öğrendiğimize göre de makyaj odası ve stüdyo arasında 15 dakika yürütmüşler Diva’yı. Bu nedenle fenalaşmış aslında.

Orada yok muydu bir golf arabası ya da bir tekerlekli sandalye? Bülent Ersoy öyle kolay kolay sarhoş olacak birisi değil. Programdan önce kendisini kaybedecek derecede içmeyecek kadar da profesyoneldir. İyi olmamasına rağmen de sonuna kadar ekranda kaldı. Ben yerinde olsam sosyal medyada sarhoş diye tutturan herkese dava açarım.

REYNMEN HAÇ TAKMADI

Erol Köse de Reynmen’e, Bülent Ersoy’un başına gelenlere benzer bir kötülük yapmaya kalktı. Konserine 20 bilet satılınca konseri iptal edilen Reynmen çareyi haç kolyesi takmakta bulmuş. Bu bizim zekamıza hakarettir. Çünkü paylaşılan fotoğrafta Reynmen’in taktığının artı şeklinde bir kolye olduğu ve uzaktan yakından haça benzemediği ortada.

Üstelik bu çocuk hacca gitti, inançlı bir Müslüman olduğunu bol bol göstermedi mi? Ne Erol Köse’yi ne Reynmen’i severim ama aptal yerine konmaya çalışılmaya ve haksızlığa da hiç gelemem. Sonuç olarak, Bülent Ersoy sarhoş değildi, Reynmen de haç falan takmadı. İyi günler.

ASLA BİNEMEDİM

İstanbul’da taksi sorunu gittikçe büyüyor. Bin yeni taksi teklifi sekiz kez İBB meclisinden geçemedi. Gerekçe ise mevcut taksilerin doluluk oranının düşük olması. Taksiciler trafik sorununu öne sürüyor ve taksi bulunamamasını buna bağlıyor.

Bir de ücretleri çok ucuz bulup zam istiyorlarmış. Ama esas sorun taksicilerin biz Türk müşterileri beğenmemesi ve kazıklayabilecekleri Arap turist peşinde koşması. Ben artık taksiye binerek dışarı çıkma planı yapmıyorum. Ya şirketin araçlarını kullanıyorum ya da arabalı arkadaşlarımla geziyorum. Bizim gibi, taksicilerden illallah diyen bir İstanbullu ‘aslabinemedim’ isimli bir Instagram hesabı açmış.

Boş olduğu halde kendisini almayan taksilerin fotoğrafını çekip, plakaları görünecek şekilde ifşa ediyor. Hepsine de “O gün beni neden almadın” diye sitemli bir not düşüyor. Bu taksi meselesi çok büyük bir sorun haline geldi. Bakalım yakın gelecekte çözülebilecek mi.

VAN DYK GELİYOR

Grammy ödüllü efsane DJ/ Prodüktör Paul Van Dyk altı yıl aradan sonra 25 Eylül 2021 gecesi İstanbul’da! Lifepark’ta düzenlenecek etkinlikte trance müziğin dehası Johan Gielen da çalacak. Ayrıca Jordi, Alex Macris, Arman Bercin, Edyra, Kaan Gökman, Onur Yıldız, Sab ve Yellow Space de pikapların başına geçecek. 13.00’te başlayacak etkinlik 00.00’da son bulacak.

CUMHURİYET ŞARKILARI

Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra Rus Kızılordu Korosu dünyaya açılıp turnelere çıkmaya başlamıştı. Arada ülkemizi de ziyaret ediyorlar. Kızılordu Korosu Haluk Levent ile Cumhuriyet Şarkıları seslendirecek. 27-28-29 Eylül’de İstanbul’da, 30 Eylül- 1-2 Ekim’de Ankara’da, 3 Ekim Mersin, 4 Ekim Adana, 5 Ekim Konya, 6 Ekim Manavgat, 7 Ekim Antalya, 8 Ekim Fethiye ve 9-10 Ekim’de İzmir’de sahne alacaklar.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder