YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ziynet Sali canla başla Jennifer Lopez’e benzemeye çalışıp “Asla benzemiyorum, Türk kadını zaten güzel” gibi inkar edici açıklamalar yaparken, Türk kadını kendine başka bir idol buldu: Hadise. Ece Seçkin’in Hadise’ye benzerliğini zaten biliyorduk. Son birkaç gün içinde önce Pınar Altuğ sonra şarkıcı Ceylan, Hadise oluverdi. Altuğ “İyi makyaj ve fotoşop candır” diyerek imaj çalışması yaptığını açıkladı. Ceylan ise bugüne dek tüm popçulara benzetildiği için zaten bizi şaşırtmadı. Demek sıra Hadise’ye geldi dedik.

Hadise eminim evinde çekirdek çıtlatarak bu ‘Hadiseleşme’ vakalarını izliyordur. Kendisi için çok gurur verici bir şey olmalı bu ünlü kadınların kendisine benzemeye çalışması. Bu arada saç ve makyajınızı Hadise gibi yaparak siz de kendisine benzeyebilirsiniz! Eğer hâlâ yoksa Youtube’daki bir makyaj fenomeni lütfen bu makyajı bizlerle paylaşsın! Bu dört fotoğraftaki kadınlardan hangisi Hadise bakalım bulabilecek misiniz.

GENÇ İKİLİ

Nükhet Duru ile Cem Belevi, Kelebek Mobilya’nın reklamında oynamış. Kimin aklına geldiyse ikisini yan yana getirmek bravo! Çok iyi bir ikili olmuşlar. Basın toplantısında Nükhet Duru ikisinin müzik anlamında bir işbirliği yapma ihtimali için “Neden olmasın, seslerimiz de çok güzel uydu” dedi. Nükhet Duru artık bir düet albümü daha yapmaz ama yeni bir şarkıya bir Cem Belevi düeti neden gelmesin? Bu arada Cem Belevi’nin Deeperise ile yaptığı yeni şarkısı ‘Bilmez’e takılmış durumdayım. Siz de takılın.

MÜZİK SUSMASIN

Pandemi döneminde en çok etkilenen birkaç sektörden biri müzik oldu. Müzisyenler enstrümanlarını satacak hale geldiler. Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzik meslek birlikleri, dernekler ve ilgili sendikayla ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla bir kampanya başlatmıştı. Çalışmayan müzisyenlere aylık bir ödeme yapılıyordu. 4 aydır verilen bu destek mayıs ayına da uzatıldı. Böylece müzisyenlere toplamda 156 milyon TL ödenmiş oldu.

Atatürk’ün meşhur sözünü hatırlayalım: “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Gerçekten hayat damarımız koptu. Eksildik, azaldık. Genel mutsuzluğumuzun bir nedeni de müziğin susması. Artık bu pandeminin sonuna geldiğimize, restoranların, müzikli mekanların, konser salonlarının en kısa sürede tekrar açılacağına inanmak istiyorum.

YENİ BİR YAŞAM

Hatırlar mısınız eskiden havalar ısınır ısınmaz festivaller başlardı. Chillout Festival’a gider çimlerde yatar, sevdiğimiz şarkıcıları canlı dinlerdik. Çeşme’de Electronica olurdu, DJ’ler çalarken havuza, denize atlardık. Ne güzel günlermiş değil mi? Kemerburgaz Kent Ormanlarında açılan ‘Yeni Bir Yaşam’ benzer deneyimleri bize yaşatmayı vaat ediyor.

20 bin metrekareye yayılan yemyeşil bir alanda, yüzlerce farklı çeşit ağaç ve bitkiye ev sahipliği yapan yaşam merkezi adeta bir cennet. Alan çok geniş ve sosyal mesafeyi korumak mümkün olduğu için de organizatörler buradaki etkinliklerde izin sorunu yaşanmayacağını söylüyor. Yaz boyunca festivallere ev sahipliği yapacak mekanın ilk etkinliği 28 Mayıs’ta başlayacak olan ‘Doğal Yaşam Festivali’.

Bu festivalde her güne ayrı bir etkinlik, organik pazarlar, atölyeler, antika pazarı, garaj satışları, özel piknik alanları, çocukların güvenle eğlenebileceği oyun alanları, açık hava sineması, tiyatro, sergi ve konserler yer alacak. Rüya gibi geliyor kulağa değil mi? Yeni Bir Yaşam, Taksim’e 25, Zincirlikuyu’ya ise 20 dakikada.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder