Uğur Alkapar'İmdat' diyor
HABERİ PAYLAŞ

'İmdat' diyor

Nazan Öncel uzun bir aradan sonra 10 şarkılık ‘Kara Plak/Geceye Bir Şarkı’ adında bir albüm çıkardı. Bu devirde albüm yapan çok az kişi kaldı malum. ‘Esme’ şarkısına klip çeken Öncel yine bildiğimiz sularda geziniyor.

İmdat diyor

Kendine has sözleriyle hayranlarını sarıp sarmalıyor. Albümün son şarkısı ‘İmdat’ ise kadınların marşı olmaya aday. Sözleri “Yiyecekmiş gibi bakıyor/Kadını malı sanıyor/Gözü dönmüş kararmış/Soysuzun biri/ Ben sevmem o itleri/ Benim adım kadındır/ Çiçek senin babandır/Benim adım insandır/Yaşamak hakkımdır” diye gidiyor. Meraklısına, albüm plak olarak da çıktı.

Haberin Devamı

İmdat diyor

UMAY’IN DÖNÜŞÜ

‘Düşmedim Daha’, ‘Hareket Vakti’ gibi şarkılarıyla ve politik tavrıyla 90’lara damgasını vuran Umay Umay uzun bir aradan sonra ‘Ballı Hançer’ adlı bir şarkı yayınladı. Söz ve müziği Mabel Matiz imzalı şarkı, sıcak pop esintileri ve dans ritimleri ile yürekleri ısıtacak bir Sabi Saltiel ve Gürkan Aşık ortak prodüksiyonu. Klibi de İstanbul’da Murat Joker yönetmenliğinde çekildi.

İmdat diyor

Yılın son konseri

Rock müzik dünyasının ülkemizdeki en popüler gruplarından mor ve ötesi, yılın son konseri için hazırlıklara başladı. Grup, ikonikleşmiş şarkılarından oluşan özel bir repertuar ile, 30 Aralık 2023 gecesi Volkswagen Arena'da Epifoni organizasyonuyla hayranlarıyla buluşacak.

İmdat diyor

ÇARESİZLİK VE KARMAŞA

Alternatif pop müziğin yıldızlarından Perdenin Ardındakiler, ‘Gönlüme Hükmedemem’ isimli son sürpriz şarkısı ile müzik listelerine güçlü bir giriş yaptı. Yeni neslin çılgınca dinlediği, melankolinin dibine vuran grubun müziği sizi duygudan duyguya koştururken ne kadar üzücü anınız varsa hatırlatabilir, benden söylemesi. Grup zaten şarkıyı “Bu şarkı, büyük bir çaresizliği ve arada kalmışlığı anlatıyor. Duygusal bir karmaşanın, bir çaresizliğin ve buna bağlı ortaya çıkan derin bir sıkıntının portresi diyebiliriz” diye anlatıyor. Cesareti olan dinlesin.

İmdat diyor

4 KARAKTER

Kariyerini ilgiyle takip ettiğim genç müzisyen Cem Yenel, hâlâ her gün dinlediğim ‘Seni O Gökyüzüne Ben Koydum’ şarkısıyla büyük bir başarı yakalamıştı. Cem şimdi de söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait ‘Kalbi Taştan’ ile karşımızda. Renkli klipte Cem Yenel dört farklı karakteri canlandırıyor.

Haberin Devamı

İmdat diyor

LORDLARA LAYIK

Benim rotamın çok dışında olsa da eylülde açılan Fenz’i çok merak ettiğim için İstinye sahiline gittim. Hacıosman’a kadar metroyla oradan da taksiyle sahile inerek trafiğe de takılmadım. 3 katlı Fenz çok şık. Zaten burayı Mahmut Anlar tasarlamış. Deneyimli işletmeci İlgi Gövsa’nın yönetimindeki mekânın giriş katı bir kafe bar ve bistro havasında. Gündüzleri buluşup keyif yapmak için ideal. Orta katta İstanbul gastronomi hayatında önemli bir yer edineceği kesin olan bir restoran bulunuyor. Şef Tolga Bozok’un Akdeniz ve Asya mutfağını bir araya getirerek yaptığı menü müthiş. Bu şahane menüde yemek tutkunlarını mutlu edecek sofistike tabaklar bulunuyor. Ve fiyatlar da makul seviyesi ile şaşırtıyor. Teras katı ise akşamları DJ müziği ve Boğaz manzarası eşliğinde eğlenceli anlara tanıklık ediyor. Bence doğum günü kutlamak için ideal. Fenz’in ambiyansı size kendinizi Londra ya da New York’taki aristokrat kulüplerinde hissetmenize neden oluyor. Keyifli bir deneyim için mutlaka ziyaret edin. Sizin lordlardan düklerden ne eksiğiniz var?

Haberin Devamı

İmdat diyor

İSTANBULLU İTALYAN

İtalyan mutfağına bayılıyoruz. Açılan her yeni İtalyan restoranıyla da lezzet çıtası iyice yükseliyor. Yakında İtalya’dakilerden daha iyi restoranlarımız olacak buna eminim! Caddebostan’daki Emporio şıklığı ve nezih ortamıyla dikkat çekiyor. Dekoru ve ambiyansıyla özel günlerdeki yemekler için rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca belli günlerde canlı müzik yapılan mekânda keyifli bir eğlence de söz konusu. Bu artılara servis kalitesinin yüksekliği de eklenince Emporio kusursuz bir fine dining restoranı olarak karşımıza çıkıyor. İtalyan mutfağı deyince aklımıza pizza makarna geliyor. Bunların en iyi örnekleri Emporio’nun menüsünde bulunurken bir yarımada ülkesi olan İtalya’nın müthiş deniz ürünü yemekleri, et yemekleri de unutulmamış tabii. Emporio’nun Beşiktaş Akaretler’deki şubesi de aynı kalitede hizmet vererek müdavimler yaratmaya devam ediyor. Bu arada, Caddebostan şubesinde yılbaşında şahane bir program var. Canlı müzik eşliğinde zengin bir menünün sunulacağı gecenin sürprizi ise hindi yerine ördek! Unutulmaz bir yılbaşı olacağı kesin.

İmdat diyor

NİÇA ZAMANI

Bozcaada’nın ünlü restoranı Madam Niça 3 yıl önce İstanbul’a şube açmıştı. Gümüşsuyu’ndaki The Artisan Otel’in terasındaki Niça’nın sahipleri Saada Delen ve Oya Terzioğlu bu üç yılda mekânı çok özel bir yere dönüştürdü. Menüsüyle, servisiyle ve ambiyansıyla şehrin en sevilen noktalarından biri haline geldi. Uzun zamandır Sahne Niça adıyla canlı müzik geceleri de yapılıyor. Çok canlı müzik mekânımız var ama hem sanatçısıyla hem de seyircisiyle bu derece nezih bir ortam yaratabilen çok az yer gördüm. Niça’da bu akşam Barbaros sahneye çıkıyor. Haftaya cuma Ezgi Ayçe. 13 Aralık Çarşamba gecesi ise Yeni Türkü. Bu gecelerde masalar çok çabuk tükeniyor. Rezervasyon için acele edin!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder