Uğur Alkapar Kafama takılanlar
HABERİ PAYLAŞ

Kafama takılanlar

Taylor Swift ve Jay Z’nin 2025 Şubat ayında İstanbul’da konser vereceği açıklandı. Hem de stadyum konseri. Ancak kafama takılanlar var. Kapalı stadyumumuz yok malum. Şubat soğuğunda bir stadyum konseri nasıl mümkün olacak? Ayrıca stadyumların sahipleri olan futbol takımları konserlere sadece haziran ayında izin veriyor. Bunun da sahaların yeni sezona hazırlanması gereken zaman dilimiyle ilgili teknik nedenleri var. Daha da ötesi, Jay Z veda konseri verdi, sahneleri bıraktı ve özel bir organizasyonla “Super Bowl’un devre arasında acaba bir gösteri yapar mı” meselesi tartışılıyor. Yani o bile kesin değil. Kalkıp Türkiye’ye gelip konser vermesi için tekrar sahnelere dönmek gibi radikal bir karar alması gerekiyor. Taylor Swift’e gelince…

Haberin Devamı

Kafama takılanlar

Biliyorsunuz ünlü isimler Türkiye’ye dünya turneleri kapsamında, günleri, rotaları uyarsa geliyor. Taylor Swift turnesini 2024 sonunda Kanada’da bitiriyor. Avrupa konserleri ise çoktan yapılmış olacak. Yani Kanada’dan tırları tekrar Avrupa’ya getirmeleri pek olası görünmüyor. Umarım Jay Z ve Taylor Swift tüm bu engelleri aşar ve Türkiye’ye konser vermeye gelirler. Tabii çok güzel olur.

19 YAŞINDA BİR ORKESTRA ŞEFİ

Genç Filarmoni Orkestrası Münih’in kurucusu, 19 yaşındaki şef, piyanist ve besteci Maximilian Cem Haberstock, Türkiye’de ilk kez İzmirli müzikseverlerin karşısına çıkacak. Annesi Türk babası Alman olan genç sanatçı klasik müziğin dahi çocuklarından. 6 Nisan Cumartesi akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, Haberstock yönetimindeki Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası, Tchaikovsky ve Schumann’ın eserlerini seslendirecek. Konserin solisti yine genç ve başarılı bir keman sanatçısı olan 21 yaşındaki Tassilo Probst.

Kafama takılanlar

ROCK EFSANESİ

Slipknot, Stone Sour gruplarının solisti olarak tanıdığımız, muhteşem solo kariyeriyle rock müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran Corey Taylor, 26 Mayıs akşamı uzun bir aradan sonra ilk kez Maximum Uniq Açıkhava’da Charm Music Türkiye organizasyonuyla konser verecek. Dünya çapında milyonlarca albüm satan Grammy ödüllü sanatçı, bu konserde son solo albümü ‘CMFT’nin şarkılarını ve klasikleşmiş hitlerini seslendirecek. Rock müziğin en karizmatik ve enerjik performanslarından birini sergileyecek olan Corey Taylor, Türk rock severlere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak.

Haberin Devamı

BODRUM’DA SPOR

The Bodrum EDITION, Londra’nın en özel spor merkezi BXR London ile 2-6 Mayıs tarihleri arası spor tutkunlarının çok ilgisini çekecek ‘Bootcamp At EDITION With BXR London’ etkinliği gerçekleştiriyor. Dünya starlarının da tercih ettiği spor merkezine aralarında ünlü top model Sara Sampaio, Meryl Streep’in Grammy ödüllü müzisyen damadı Mark Ronson gibi birbirinden ünlü ve değerli isimlerin yer aldığı bir komitenin onayından geçmeden üye olunamıyor. Bu çok elit spor merkezinin üyeleri arasında ise ünlü dövüşçü Connor McGregor, profesyonel boksör Floyd Mayweather, top model Naomi Campbell, müzisyen Calvin Harris ve dünya starlarından Dua Lipa gibi isimler yer alıyor.

Kafama takılanlar

Sıradaki haber yükleniyor...
holder