Yerli kozmetik sanayisine destek

Yerli kozmetik sanayisine destek

Sağlık Bakanlığı, kozmetikte ihracatın artırılmasını ve Türk kozmetik sanayisinin dışarıya açılmasını değerlendirmek amacıyla tarafları bir araya getirdi

09 Temmuz 2013, Salı 13:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kozmetikte ihracatın artırılması ve Türk kozmetik sanayisinin dışarıya açılması için desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığınca toplantı düzenlendi.

"Multidisipliner Kozmetik Yaklaşımlar ve Sektörel Değerlendirme Sempozyumu"na akademisyen, sektör temsilcisi ve bakanlıktan 200’den fazla kişi katıldı. Sempozyumda inovatif, nanomateryal içeren, doğal ve organik ürünler, kozmetik ürünlerin sağlığa zarar vermemesi için hazırlanması gereken "güvenlik raporlarına" ilişkin bilgilendirme, toksikolojik testler ve yasaklanan hayvan testlerinin yerini alacak testler ele alındı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Saim Kerman, sempozyumun, yerli kozmetik sanayisinin geliştirilmesi ve ihracatın artmasını sağlayacak kriterlerde farkındalık yaratılması, dışarıya açılmak için dünyada kozmetiklerin yerinin saptanması, pazar yaratmada öneme sahip yenilikçi ürünler ve ürün güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlendiğini bildirdi.

Kerman "Kişisel temizlik ve bakım ürünleri olan kozmetiklerin yenilikçi, insan sağlığı için güvenli ve kaliteli üretimlerini teşvik etmek amacındayız" dedi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 Mart 2021 On Numara çekilişi sonuçları