Yürek yakan o an! 'Biz kaybettik ama başkaları kazanacak'

Samsun'da, geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede beyin ölümü gerçekleşen Osman Altıok’un (50) karaciğeri, böbreği ve korneaları, ailesi tarafından bağışlandı. Osman Altıok’un kızı Dilara ve oğlu Yaşar Yaman Altıok ile ağabeyi Şenol Altıok, hastane önünde gözyaşı döktü

11 Temmuz 2019, Perşembe 09:46 Son Güncelleme:
A A
Yürek yakan o an! 'Biz kaybettik ama başkaları kazanacak'

Samsun’da yaşayan Osman Altıok, aniden fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Altıok’un beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Tedaviye alınan Altıok’un tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Osman Altınıok’un kızı Dilara ve oğlu Yaşar Yaman Altıok, babalarının organlarını bağışlama kararı aldı. Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi’nde Altınıok’tan alınan karaciğer, böbrek ve kornealar, bekleyen hastalar için gönderildi.

'BİZ KAYBETTİK AMA İNŞALLAH BAŞKALARI KAZANACAK'

Osman Altıok’un ağabeyi Şenol Altıok ile kızı Dilara ve oğlu Yaşar Yaman, operasyonun ardından hastane önünde uzun süre gözyaşı döktü. Şenol Altıok, "Biz kaybettik ama inşallah başkaları kazanacak. Acımız var, üzgünüz ama başkalarına umut olabilmenin mutluluğunu da yaşıyoruz" dedi.

Organları bağışlanan Osman Altıok

Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi yöneticisi Mehmet Kazak ise Türkiye’de 30 bin kişinin organ ve doku beklediğini belirterek bu hastaların bir kısmının organ bulunamadığı için hayatını kaybettiğini söyledi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...