Ziya Eren: Rizespor alacaklarına gösterdiği hassasiyeti borçlarına da göstermeli

Oğulcan Çağlayan 5 sene önce Kayseri Erciyesspor'dan Rizespor'a transfer olmuştu. O dönem Erciyesspor'un başkanı olan Ziya Eren, şu anda İngiltere 2. Lig takımı Crawley Town'un sahibi. Eren, Radyospor'dan Salim Manav'a konuştu ve Oğulcan meselesini anlattı.

12 Ocak 2021, Salı 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ziya Eren, Kayseri Erciyesspor başkanlığı yaptığı dönemde Oğulcan Çağlayan, Rizespor'a 1.2 milyon euro bedelle satılmıştı. Eren, Radyspor'da şunları söyledi:

Rizespor hâlâ Oğulcan Çağlayan'ın bonservis ödemesini yapmadı. Türk Ticaret Kanunu'na göre bu ödemenin yapılması gerekiyor. Ortada bir sözleşme var, protokol var fakat hala bu bonservis ücreti tahsil edilmedi. Rizespor kendine göre alacağını takip etmekte haklı ama Rizespor hâlâ bize borcunu ödemedi. 5 yıldır biz alacağımızı alamadık, Rizespor alacaklarına gösterdiği hassasiyeti umarım borcunu ödemekte de gösterir.


Ziya Eren'in bu açıklamalarının ardından Rizespor başkanı Hasan Kartal, A Spor ekranlarında şu açıklamayı yaptı:

Kayseri Erciyesspor'a borcumuzu ödemek için muhatap bulamıyoruz.

Crawley Town, Leicester City'i FA Cup'tan eleyerek büyük bir sürprize imza atmıştı. Kulübün sahibi Ziya Eren, bu konuya da değindi ve şöyle konuştu:

6 yıl önce yoğun bir araştırma sürecinin ardından Crawley Town takımını satın aldık. İlk 10 senede hedefimizi Championship olarak belirledik. Bir anda her şeyi yapmak mümkün olmuyor. Yoğun bir araştırma sürecinin ardından iyi bir yapılanmaya gittik. Şu anda kulübümüzde 113 kişi çalışıyor. Türkiye'de uzun yıllar kulüp yöneticiliği yaptım. Türkiye'de her hocayı gönderirken tazminat ödedim fakat futbol yöneticiliğimde ilk kez Crawley Town'da Harry Kewell'in satışından ücret kazandım. Olaylar yurt dışında çok çok farklı. Leeds United maçını konuşacak olursam bizim için ayrı bir gurur kaynağı, Türk olarak İngiltere'de bunu başarmak benim için parayla satın alınamayacak bir başarı.

Türkiye'de kulüplerin dernek statüsünden çıkarak şirketleşmesi gerektiğini söyleyen Eren, "Şu anda Türkiye'de yapılmayacak tek iş kulüp başkanlığı diyebilirim. Ne zamanki kulüpler dernek statüsünden şirket statüsüne geçerse bu konu düşünülebilir. Türkiye'de akşamdan sabaha kulüp başkanı olabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman da kulüp başkanlığını bırakabiliyorsunuz. Türkiye'de batan kulüp yok. Türkiye'de spor yasası çıkmadığı müddetçe bu iş yapılamaz, bu yasa da çıkmaz. Kayserispor'dan 3 kez başkanlık için teklif aldım. Asla düşünmedim. O kadar büyük bir borç var. Ben bu borcun sebeplerini gözlemleyemedim" dedi.

Ajansspor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stoke City hocasından Galatasaray'a: Bunu yapamazsınız, süreç böyle işlemiyor