Angela Merkel'i kahkahaya boğan imza

AB'nin 60. kuruluş yılı için Roma'da buluşan liderler arasında komik bir olay yaşandı. Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in attığı büyük imza Almanya Başbakanı Merkel'i uzun süre güldürdü

27 Mart 2017, Pazartesi 16:48
A A
Angela Merkel'i kahkahaya boğan imza
İtalya’nın başkenti Roma’da AB’nin kuruluşu anlamına gelen Roma Antlaşması’nın 60’ıncı yıl dönemi törenlerinde Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in attığı ‘büyük ölçekli’ imza, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in dalga geçmesine neden oldu.

 

​MERKEL KENDİNİ TUTAMADI


Törenin ardından kürsüye gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, geniş bir yer kaplayan ve bir üst sıradaki Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın imzasını da örten Anastasiadis’in imzasına gülmeye başladı. İmza ve büyüklüğünü komik bulan Almanya Başbakanı, yanına Fransa Cumhurbaşkanı ve diğer liderleri çağırarak Anastasiadis’in imzasını gösterdi. Liderler, imzayı tebessümle karşıladı.


AB'NİN KURULUŞ İMZASI LİDERLER TARAFINDAN YENİDEN İMZALANDI


İtalya’nın başkenti Roma’da Cumartesi günü yapılan törende AB’nin kuruluş anlaşması liderler tarafından yeniden imzalandı.

Liderler tek kürsüye çıkarak, imzalarını attı. 3’üncü sırada kürsüye çıkan Rum lider Anastasiadis oldukça büyük bir yazıyla defteri imzaladı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Singapur'da gece ışıkları büyülüyor