Bakan'dan 'operasyon' açıklaması

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın taraftar gruplarına yönelik yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı

27 Eylül 2013, Cuma 12:49
A A

Operasyon hakkında bilgi veren İçişleri Bakanı Muammer Güler, operasyonun 6222 sayılı 'sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesini' düzenleyen kanun kapsamında olmadığını, organize suç kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.

Güler, "96 kişi gözaltına alınacaktır. Burada organize bir suç faaliyeti söz konusudur. Taraftar gruplarının, futbol kulüplerinden maddi çıkar baskısı kurmaktadır. Bu olmazsa karşılaşmada olaylar çıkarmakla tehdit ettikleri tespit edildi. Şiddet ve örgütlü yönetim söz konusudur. 69 kişi gözaltına alındı" dedi.

"Bugün yapılan operasyon, örgütlü suç faaliyetinde bulunan kişileri kapsamaktadır" diye konuşan İçişleri Bakanı, "Özel yetkili savcılar görevlendirilmiştir. Sahte bilet ile maça girme, yönetimlere baskı, şiddet ve yağma amacıyla örgütlü suç faaliyetleri gibi durumlar vardır" diyerek sözlerini sürdürdü.

Güler; "Bazı eski ve yöneticilerin de konu hakkında bilgileri alınacaktır " sözleriyle açıklamasını noktaladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.