Çalışacak işçi bulamadılar

Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Uğurlu Oto Cam Fabrikası'nın yöneticileri, çalışacak 115 vasıflı işçi bulamadı

26 Şubat 2010, Cuma 16:19
A A

Uğurlu Oto Cam Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Duman, yerel gazetelere verdiği ilanlarla, üç fabrikasında çalışıtırılmak üzere 115 vasıflı işçi aradığını duyurdu.

İki hafta önce de fabrikalardan birinin girişinin yan tarafına ‘İşçi alınacak’ yazısı astı. 2 hafta içinde fabrikaya 90 kişi başvuruda bulundu.

Başvuruda bulunanlardan sadece 10'u istenilen şartlara uyduğu için işe alınabildi. Vasıflı işçi bulmakta zorluk çektiklerini belirten İrfan Duman, “Üç fabrikada 600 kişi çalışıyor.

115 işçiye daha ihtiyacımız olduğu için, gezetelere ilanlar verdik, fabrikaya yazı astık. Başvuran 90 kişiden 10'u şartlarımıza uygun olduğu için işe alındı. Vasıflı işçi bulmakta çok sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.