Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonla görüştü. Görüşmede, Suriye'de yaşanan güncel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu

29 Nisan 2019, Pazartesi 17:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.

İkili ve bölgesel meselelerin ele alındığı görüşmede 75 milyar dolarlık ticaret hedefi yeniden teyit edilmiş; atılacak adımlar değerlendirilmiştir. 

İki lider, Suriye’de yaşanan güncel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunarak, terörle mücadele konusunda yakın işbirliğinin sürdürülmesi hususunda mutabık kalmışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Rusya Federasyonu’ndan S-400 savunma sisteminin tedariki konusunda bir çalışma grubu kurulması teklifini gündeme getirmişlerdir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, görüşme vesilesiyle San Diego şehrinde yaşanan silahlı saldırıyı kınayarak, muhatabının nezdinde ABD halkına başsağlığı dileklerini sunmuştur."

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Donald Trump arasında bugün gerçekleşen görüşmeyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Trump, Erdoğan'la S-400 savunma sistemi de dahil ticaret ve Suriye'yi konuştu" ifadelerine yer verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı: 9 bin 877 kişiye adli işlem yapıldı