Dağlar aştık, tepeler kaldı

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Aşılmaz sanılan dağları geçtik. Hâlâ önümüzde tepeler olsa da ileriye umutla bakmaya hakkımız var. 2010 yılında Meclis'ten geçmiş, yasal bir mali kuralımız olmayacak. IMF de olmadığına göre, iş yine bize düşecek, dikkatli olmalıyız” dedi

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

FELAKET EŞİKTEN DÖNDÜ

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, küresel kriz sürecinde devletlerin yerinde müdahaleleri sonucu dünyanın bir felaketin eşiğinden döndüğünü, ‘aşılmaz gibi görünen dağların’ geride bırakıldığını belirtti. “Hâlâ önümüzde aşılması gereken tepeler olsa da ileriye umutla bakmaya hakkımız var” diyen Yalçındağ, şu uyarıda bulundu: “2010’da Meclis’ten geçmiş, yasal bir mali kuralımız olmayacak. IMF de olmadığına göre, iş yine bize düşecek, dikkatli olmalıyız.”

DİSİPLİN ÖNEM KAZANIYOR

Fortis Bank ve Ekonomist dergisinin Anadolu’nun en dinamik 250 şirketini belirlediği ‘Anadolu 250’ araştırmasının ödül törenine katılan Yalçındağ, mali kuralın getirilmesinin en erken 2011 yılını bulacağını, bu nedenle gelecek yıl Türkiye ekonomisinde kararlılık ve disiplinin önem kazanacağını belirtti. Bankaların tüm dünyada reel sektöre hâlâ kredi veremediğini hatırlatan Yalçındağ, “Eğer yeni dönemin farkı, kredi imkanlarının bol olmaması ise, biz de şirketlerimizde gerekli önlemleri almalıyız”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.