Dünyaİdlib’teki dehşeti yaşayanlar böyle anlattı

İdlib’teki dehşeti yaşayanlar böyle anlattı

Paylaş
İdlib’teki dehşeti yaşayanlar böyle anlattı

Suriye’de Esad rejiminin, İdlib’te düzenlediği kimyasal saldırıdan etkilenen ve Türkiye´ye getirilen kişi sayısı 32’ye ulaştı

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib kentinin Han Şeyhun beldesine dün Esad rejimi tarafından hava saldırısı düzenlendi.

Kimyasal silahların kullanıldığı saldırıda çoğu çocuk en az 150 kişinin öldüğü, 500’den fazla kişinin yaralandığı bildirildi


DEHŞET ANLARINI BÖYLE ANLATTILAR


Tedavi altında bulunan Suriye vatandaşları, İdlib’teki yaşanan dehşet anlarını anlattılar.

Cilvegözü Sınır Kapısı’na getirilen yaralılar, özel kıyafetler giyen sağlık ekiplerinin ilk kontrolleri sonrası Türkiye´ye geçiriliyor. Hatay’daki hastanelere kaldırılan kişi sayısının 32 olduğu, durumu ağır olan 2 kişinin de kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

İdlib’teki dehşeti yaşayanlar böyle anlattı


'GÖZLERİMDEN YAŞ GELİYORDU'


Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren hastalardan Veda Ajej (35) isimli kadın, “Büyük bir gürültüyle uyandık. Gazdan etkilenmiştik. Kalkıp, düşmeye başladık. Ayakta duramıyorduk. Baş dönmesi ve mide bulantısı oldu. Nefesim daraldı. Nefes alamaz oldum. Gözlerimden yaş geliyordu. Sonra kendimi kaybettim. Gözümü Türkiye´de hastanede açtım. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Eşim ve 2 çocuğumun durumunu bilmiyorum. Onlara ne olduğunu bilmiyorum. Onlardan haberim yok" dedi.

İdlib’teki dehşeti yaşayanlar böyle anlattı

'ÇIĞLIKLARI DUYDUM'


Hastanede tedavi gören Mahmut Mansur (14) ,saldırı sırasında fırında çalıştığını ifade ederek, “Fırında çalışırken büyük bir patlama oldu. Başım dönmeye başladı. Yere düştüm. Ayağa kalkamaz oldum. En son etrafımda enkaz vardı ve çığlıkları duydum. Çok sayıda ölü ve yaralı vardı gerisini hatırlamıyorum” dedi.


İdlib'e bu sabah 5 hava saldırısı daha düzenlendiCumhurbaşkanı Erdoğan: Ey katil Esad!


Haberin Devamı