EkonomiAltın ile kapladığı kayısıları 10 bin liradan satıyor!

Altın ile kapladığı kayısıları 10 bin liradan satıyor!

Altın ile kapladığı kayısıları 10 bin liradan satıyor!

Malatya'da bir işletmeci yenilebilir altın ile kayısıyı kapladı. Yenilenebilir altın ile kaplanan kayısının kilosu 10 bin liradan satışa çıkarıldı.

Malatya'nın simgesi, yıllık ortalama 400 bin ton hasadı ile 50 bin ailenin geçim kaynağı olan kayısı, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Yıllık ortalama 90 bin ton kuru kayısı ihracatının gerçekleştiği Malatya'da, katma değeri yükseltmek isteyen bir esnaf, kayısıyı yenilebilir altın ile kaplayarak, satışa sundu.

Yenilebilir altın ile kapladığı kayısıları 10 bin liradan satıyor!Malatya'da bir işletmeci yenilebilir altın ile kayısıyı kapladı. Yenilenebilir altın ile kaplanan kayısının kilosu 10 bin liradan satışa çıkarıldı.

Altın kaplama kayısının tanesini 200 lira, kilosunu ise 10 bin liradan satışa çıkardığını anlatan işletmeci Yusuf Güzel, "Biz kayısıya daha büyük bir değer katarak yenilebilir altın ile bütünleştirdik. Yaptığımız çalışma sonunda elde ettiğimiz altınlı kayısı yeni bir ürün. Daha lezzetli, daha farklı bir inovasyon ile değerli olan ürünümüze daha büyük bir değer kattık. Altın kaplama kayısının kilosunu 10 bin liradan satışa çıkardık. İsteyene tane olarak satıyoruz. Tanesi de yaklaşık 200 liraya tekabül ediyor" dedi.

SIRADAKİ HABER