Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a sert sözler

"Ülkemizin ve sporumuzun bütün ilke ve değerlerini hiçe saymış, kontrolünü tamamen yitirmiş bu zatı, bundan sonra hiç bir şekilde muhatap almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz"

29 Temmuz 2012, Pazar 15:40
A A

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın dün gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu toplantısındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten, yönetim kurulu imzasıyla bir açıklama yayımlanlandı. Açıklamada, "Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında yapmış olduğu mesnetsiz iddia ve ithamlarla dolu açıklamalarını ibretle izledik" denildi.

"Yüz yıllık dostumuz Fenerbahçe camiası dahil bütün kulüplerimizle sporda kardeşlik ve barış ortamını sahalarımıza yeniden geri döndürmeye ve fanatizmin izlerini silmeye çalıştığımız bu dönemde, böylesi bir saldırıyı kabul edilemez buluyor, şiddetle kınıyoruz" ifadeleri kullanılan açıklamada daha sonra şöyle devam etti:

"Havuzdan çekilme gibi sözüm ona tehditlerle Anadolu kulüplerine şantaj yapan, kendi kulübüne ve camiasına yıllarca silinemeyecek bir lekeyi sürme cüretini göstermiş, güvenilirliğini bütünüyle kaybetmiş bir yöneticinin bu talihsiz ve son derece tehlikeli çabalarının Türk sporunu daha fazla zarara uğratmasına izin vermeyeceğiz. Bu vesile ile ülkemizin ve sporumuzun bütün ilke ve değerlerini hiçe saymış, kontrolünü tamamen yitirmiş bu zatı, bundan sonra hiçbir şekilde Galatasaray Spor Kulübü olarak muhatap almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.