Göbek eriten ve karın kası yapan 5 egzersiz hareketi

Göbek yağlarından kurtulmak ve harika karın kaslarına sahip olmak hemen hemen her insanın hayalidir. Yaz ayları yaklaştıkça bu hayale daha hızlı kavuşmaya çalışıyoruz. İyi bir diyetin yanı sıra yapacağınız bazı egzersizlerle göbek yağlarından kolaylıkla kurtulabilir ve karın kası yapabilirsiniz.

17 Mayıs 2021, Pazartesi 11:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MEKİK

1- MEKİK

Karın kası yapmak denilince akla ilk gelen hareket mekik oluyor. Mekik egzersizi gerçekten de karın kaslarını en iyi çalıştıran egzersiz şekli. 3 set halinde 10'ar kez yapılması öneriliyor.

2- PLANK

2- PLANK

Plank hareketi, karın kaslarının yanı sıra vücuttaki tüm kasları çalıştırabilen son derece etkili bir egzersizdir. Günde 3 set olarak 20'şer saniye yapılması öneriliyor.

3- İP ATLAMA

3- İP ATLAMA

İp atlama egzersizi tüm vücudu aktif olarak çalıştırır ve kalori yakmanıza yardımcı olur. Günlük egzersizinize 3'er set halinde 2'şer dakikalık ip atlama egzersizi eklemeniz hayalinizdeki karın kaslarına kavuşmanızı sağlayabilir.

10 dakika ip atlama 100 kalori yaktırır ve genellikle dayanabildiğiniz yere kadar ip atlamanız önerilebilir.

4- YÜRÜYÜŞ

4- YÜRÜYÜŞ

Temiz havada yürüyüş yapmak en etkili egzersizlerden biridir. Hem beden hem de zihin sağlığına iyi gelir. Doğru bir diyetle günde 1 ila 1.5 saat yürüyüş yapmanız göbek yağlarından kurtulmanızı sağlayabilir.

5- FLUTTER KICK

5- FLUTTER KICK

Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve karın kaslarınızı kullanarak bacaklarınızı yerden indirip kaldırmaya çalışın. Bu hareketi 10 kez 3 set halinde yapın. Kollardan güç almayarak özellikle de boynu yormadan bu hareketi yapmaya özen gösterin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zayıflamadan cilt bakımına... Hindistan cevizi yağının 15 faydası