şaşılık

şaşılık Haberleri

şaşılık haberleri sayfasında şaşılık haberlerini bulabilir tüm şaşılık haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. şaşılık haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 28 haber bulunmaktadır.

Okul çağından önce şaşılık sorunu çözülmeli

Okul çağından önce şaşılık sorunu çözülmeli

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. İlke Bahçeci Şimşek anlatıyor. Hazırlayan: Özgür Gökmen Çelenk
Şaşılık tamamen düzelebilir

Şaşılık tamamen düzelebilir

Çeşitli nedenler ile gözler arasında paralelliğin bozulması şaşılık hastalığı olarak bilinir. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Muhsin Eraslan şaşılık hastalığını ve tedavi yöntemlerini sizler için anlatıyor.

"Şaşılık görme kayıplarının en büyük sebebi"

Şaşılığın kız ve erkek çocukta eşit oranda görüldüğünü söyleyen Op. Dr. Melek Kırcalı, "Şaşılık 0-2 yaş grubundaki göz tembelliği ve binoküler görme kayıplarının en büyük sebebidir" dedi.
Kedilerde şaşılık neden olur?

Kedilerde şaşılık neden olur?

Şaşılık hem insanlarda hem de hayvanlarda görülebilen bir durum. Şaşılıkta bir göz normal bakarken diğeri içe, dışa, aşağıya ya da yukarı doğru bakar. Bu hastalık kedilerin her iki gözünde de görülebilir. Kedilerde şaşılık belirtileri ve sebepleri nelerdir? İşte bilmeniz gerekenler...
Kaz ayaklarına veda edin: Kaz ayaklarına 10 doğal çözüm

Kaz ayaklarına veda edin: Kaz ayaklarına 10 doğal çözüm

Kaz ayaklarının erken yaşlarda görülmesinin ana nedenleri aşırı güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, yüksek hava kirliliği, şaşılık, çatık kaşlar ve gülümserken gözleri kısmaktır. Kaz ayakları için mutfağınızda uygulayabileceğiniz çok sayıda yöntem var.
Çocuklarda sık görülen şaşılık genetik olabilir

Çocuklarda sık görülen şaşılık genetik olabilir

Şaşılığın çocuklarda sık görülen bir problem olduğunu belirten Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İlke Bahçeci Şimşek, “Çocukların yaklaşık yüzde 4’ünde görülebilen şaşılık genetik etkili olabiliyor” dedi.
Şaşılık nasıl tedavi edilir?

Şaşılık nasıl tedavi edilir?

Prof. Dr. Tayfun Bavbek,”Bütün göz hastalıklarında olduğu gibi şaşılıkta öncelikle göz kırma kusuru olup olmadığına bakılır.” dedi. Burada, gözün gözlük tedavisine cevap verip vermediği dikkate alınır, cevap alınmadığı durumlarda ameliyat yöntemi tercih edilir.
Şaşılık nedir?

Şaşılık nedir?

Her iki gözün aynı eksende olmaması durumunda ortaya çıkan hastalıktır. Göz bir noktaya odaklandığında gözlerden biri ya da ikisi farklı eksene kayıyorsa müdahale gerektirir
Bebeklerde göz kayması neden kaynaklanır?

Bebeklerde göz kayması neden kaynaklanır?

İlk 6 ayda bebeklerde görüntü netleşemediği için göz kaymasına ve şaşılık durumuna rastlanabilir, fizyolojik şaşılık olarak adlandırılan bu durum eğer 6. aydan sonra da devam ediyorsa buna dikkat edilmelidir. Bu durum göz bozuklukları, kafa içi kitleler gibi önemli hadiseleri düşündürebilir.
Şaşı kedi, sosyal medyanın sevgilisi oldu

Şaşı kedi, sosyal medyanın sevgilisi oldu

Belarus isimli kedinin hayatı barınaktan kurtarıldıktan sonra tamamen değişti. Gözünde şaşılık olan kedinin fotoğrafları, sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Belarus'un Instagram'da 235 bin takipçisi var. Ayrıca fotoğraflarının basılı olduğu tişörtler de internet üzerinden satışta sunuluyor.
Şaşılık ve göz tembelliği nasıl tedavi edilir?

Şaşılık ve göz tembelliği nasıl tedavi edilir?

Göz tembelliği olarak bilinen ambliyobi çocuk yaşlarda görülen ve tedavi edilmesi gereken bir görme bozukluğudur. Ambliyopi, beyninizdeki gelişimsel problemlerle ilgilidir. Bu durumda, beyinden görme işlemini sağlayan sinyalleri görmezden gelir. Bu durum görme bozukluğu ve derinlik algısı kaybına neden olabilir. Peki, Göz tembelliğinin belirtileri neler? Göz tembelliği neden olur? Şaşılık nasıl tedavi edilir? Göz tembelliği nasıl tedavi edilir? Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Dundar göz tembelliği ile ilgili merak edilenleri anlattı.
Bebeğiniz iri gözlüyse... Sebebi bu olabilir!

Bebeğiniz iri gözlüyse... Sebebi bu olabilir!

Göz Hastalıkları ve Göz Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Levent Alimgil, bebeklik döneminde takibi yapılmayan göz hastalıklarının ileriki yaşlarda ortaya çıkarttığı göz hastalıklarına dikkat çekti. Alimgil, çocuklara ilk üç yılda yapılan doğru tedavi ile özellikle katarakt ve göz tansiyonundan kaynaklı oluşabilecek körlüğün önlenebileceğini belirtti
Şaşılık

Şaşılık

Şaşılık
Şaşılık

Şaşılık

Op. Dr. Ayşe BİLGE şaşılık her iki gözün birbiriyle olan paralelliğini kaybetmesidir. Her bir gözde 6'şar adet göz dışı bulunur. Bunların birinde veya birkaçında kuvvet azlığı veya fazlalığı olması şaşılığa neden olur. Bir göz düz bakarken diğeri içe, dışa, yukarı veya aşağı kayabilir. Bazı durumlarda kayma her iki gözde de mevcuttur. Gözlerdeki kayma şaşılığın sebebine göre sürekli ya da geçici süreli oluşabilir. Şaşılığın oluşmasında tek bir neden yoktur. Farklı nedenlerle şaşılık oluşabilir.

"Şaşılık" ciddi rahatsızlık habercisi

Prof. Dr. Özkan: "Çocuklarda şaşılık, görmeyi bozan ciddi bir göz hastalığının, sinir felçlerinin veya bazı kas hastalıklarının bulgusu da olabilir"
Çocuklarda şaşılık ihmale gelmez

Çocuklarda şaşılık ihmale gelmez

Şaşılık, tek başına önemli bir rahatsızlık olduğu gibi başka göz sorunlarının birlikteliğinde de ortaya çıkıyor ve vakit kaybetmeden müdahale gerektiriyor
Çocuklara göz muayenesi şart!

Çocuklara göz muayenesi şart!

Op. Dr. Murat Çağlayan, okul çağındaki çocuklarda görülebilen gizli şaşılık, hipermetropi ve astigmatizm gibi hastalıkların göz yorgunluğuna yol açtığını, bu durumun da çocuklarda okuma ve ders çalışmaya karşı isteksizlik yarattığını söyledi
Çocuklarda şaşılık

Çocuklarda şaşılık

"Çocuklarda şaşılık" başlıklı yazının devamını okumak için lütfen tıklayın.
Fotoğraftan şaşılık testi

Fotoğraftan şaşılık testi

Fotoğraf karesi, sadece anı olmaktan ziyade, özellikle şaşılık tanısında da kullanılıyor
Çocuğunuz şaşı mı şehla mı?

Çocuğunuz şaşı mı şehla mı?

Çocuğunuz yorgun olduğunda, uykudan yeni uyandığında gözleri kayıyorsa, televizyonu çok yakından izlemeye çalışıyorsa, bir şeyleri takip ederken kafasını bir yöne eğiyorsa dikkat edin. Çocuğunuzda şaşılık olabilir