Kamu işçilerine verilecek ilave tediyeler bugün ödenecek

Kamu işçilerine verilecek ilave tediyeler bugün ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu işçilerine verilecek ilave tediyelerin bugün ödeneceğini söyledi.

27 Temmuz 2020, Pazartesi 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamuda istihdam edilen işçilere verilecek ilave tediyenin bugün ödeneceğini açıkladı.Kamuda istihdam edilen işçilere verilen ilave tediyeler, 26 günü kanundan kaynaklı, 26 günü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla olmak üzere toplamda 52 gün olarak ödeniyor. Yılda 4 kez yapılan ödemelerin ilk ikisi 31 Ocak ve 22 Mayıs tarihlerinde hesaplara yatırılmıştı.

Son ödeme 14 Aralık'ta 

Bakan Selçuk, "Kamuda istihdam edilen işçilere ödenecek ilave tediyelerin 3'üncüsü bugün hesaplara yatırılacak. Son ödeme ise 14 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek." dedi.

"İşçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" 

Zehra Zümrüt Selçuk, "Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi Türkiyemizin geleceği için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.Ödemelerin Kurban Bayramı öncesinde yapıldığına dikkati çeken Bakan Selçuk, tüm işçilerin bayramını tebrik etti.

Tediye ne demek? 

Tediye kelime olarak ek ödeme ya da ikramiye anlamı taşıyor. Devlete ait olan şirket ve kurumlar ile belediyelerde işçi statüsünde çalışan personele verilen ek ödemedir. Toplamda 56 günlük olarak yapılan ödemeler, kamuda çalışan taşeron işçilere yıl başından beri 4 taksit şeklinde gerçekleştiriliyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Albayrak rakamları paylaştı: Yüzde 20.2, yüzde 9.6 ve yüzde 11.6