Kart aidatını icra yoluyla geri aldı

Kart aidatını icra yoluyla geri aldı

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nden 5 yıllık kredi kartı aidatının geri ödenmesi yönünde çıkan karara rağmen parası iade edilmeyen öğretmen, aidat ücretini icra yoluyla tahsil ettirdi

14 Eylül 2012, Cuma 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nebi Öztaner, 5 yıldır kredi kartı kullandığını, mayıs ayında bankaya başvurarak kart aidatının geri ödenmesini istediğini belirtti.

Bankanın olumsuz cevabı üzerine, bugüne kadar ödediği aidatların dökümüyle Aliağa'daki tüketici sorunları hakem heyetine başvurduğunu anlatan Öztaner, yaklaşık 3 aylık değerlendirme süresi sonunda heyetin ''aidatların 15 gün içinde geri ödenmesi, ödenmemesi halinde icra yolunun açık olduğu'' şeklinde karar verdiğini kaydetti.

Öztaner, heyet kararına rağmen bankanın herhangi bir işlem yapmadığını, karardan yaklaşık bir ay sonra Aliağa İcra Dairesi'nde icra işlemlerini başlattığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Heyet kararıyla başvurduğum İcra'dan cep telefonuma bir hafta sonra 'Aliağa İcra Dairesi'nin 2012/3527 nolu dosyadan 235 borç tahsil edilmiştir' mesajı geldi. Aidat olarak 5 yılda 198 lira civarında para ödemiştim. Ticari faiz ve masraflarla rakam 235 lirayı buldu. 6 Eylül'de paramı tahsil ettim.''

Aidat kesilmesini ''haksızlık'' olarak niteleyen Öztaner, ''Benden sonra aynı bankaya aidat ödemesi için giden arkadaşım, icra yoluna gerek kalmadan parasını aldı. Mücadelemin örnek olmasını istiyorum'' diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Kurum açıkladı: 17 milyar lira kazanç sağlandı