Mutlu Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen

Mutlu Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Göymen açıklama yaptı

10 Nisan 2017, Pazartesi 22:57
A A
Perakende ekonomisi içinde sektörün büyük oyuncuları arasında yer alan yerel zincirler, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

Üreticilerin, ürünlerini daha geniş kitlelere raf, kota sınırlamaları olmadan rahatça ulaştırabilmesi, tüketicilerin daha geniş bir ürün gamına, daha ekonomik ve daha kolay ulaşabilmesi, mağaza bulunurluğu gibi faktörler yerel zincirlerin gıda perakendesindeki gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Organize gıda perakendesinde dünyadaki uygulamalara benzer düzenlemeler yapılarak üretici ve tüketici korunmalı, değer yaratılmalı ve istihdam artırılmalıdır. Yerel zincirlerin bulunduğu bölgelerde markalaşma yönünde yapacağı atılımların, ciddi katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. 

Mutlu kalitesini yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda sürekli geliştirmeye yönelik AR-GE ve İnovasyon çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Üretimde verimliliği artırmak amaçlı, çalışanlarımıza yönelik güncel eğitimler planlamaktayız. Enerji konusunda yapmış olduğumuz yatırımlarımız da aralıksız devam etmektedir.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.