Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız...

Siz de sabahları uyanıp aynaya baktığınızda şiş gözlerle karşılaşıyor musunuz? Fazla ya da az uyumuş olmak, yorgunluk, vitamin eksikliği gibi çeşitli sebepleri olabilen bu sorundan kurtulmanın aslında pratik bazı yolları var. İşte şiş gözlerden kurtaran faydalı öneriler...

27 Nisan 2019, Cumartesi 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hepimizin sabahları gözlerimiz şiş uyandığı olmuştur. Bunun yorgunluk, vitamin eksikliği, ödem gibi çeşitli sebepleri olabilir. Peki sabahları bizi şiş gözlerden kurtaracak şeyler neler? 

SÜT

SÜT


Bir parça pamuğa damlattığınız süt ile göz çevrenizi silin. Bu yöntem şişliklerin kaybolmasına yardımcı olduğu gibi, kırışıklıklara da iyi gelecektir.Süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilir. Böyle bir durum varsa doktorunuza danışmalısınız.

BUZ

BUZ

Şişlik denilince ilk akla gelen buz, etkili bir yöntemdir. Bir parça buzu, göz çevrenizde dairesel hareketlerle gezdirerek kan dolaşımını hızlandırın. Böylece gözlerinizdeki şişlik inecektir. Ancak buzun cildinizle çok uzun süre temas etmemesine özen gösterin, yoksa göz çevreniz tahriş olabilir.


ÇAY

ÇAY

Taze demlediğiniz siyah ya da yeşil çay poşetlerini ılık hale geldikten sonra gözlerinizin üzerine uygulayın. Kısa süre içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz. Çay poşetlerini tercihinize göre soğuk olarak da uygulayabilirsiniz.

PATATES

PATATES

Anneannelerimizin yöntemlerinden olan çiğ patates, göz şişkinlerinden kurtulmanın en yaygın yollarından biridir. Buzdolabında bekletilen patatesi dilimleyin ve şiş bölgelerin üzerinde gezdirin. Maksimum 15 dakikalık uygulamanın ardından gözlerinizi bol su ile durulayın.

KAŞIK

KAŞIK


Tıpkı patates gibi soğuttuğunuz kaşığı, gözlerinizin üzerinde bekletin. Birkaç dakika sonra karşılaşacağınız sonuca inanamayacaksınız...


SU

SU

Sağlıklı bir vücut için gün içerisinde zaten bolca su içmek gerekiyor. Aynı zamanda su, gözlerinizde meydana gelen şişkinliklere de iyi geliyor. Gün içinde minimum 10-12 bardak su tüketerek şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beauty blender'ı (makyaj süngeri) doğru kullanıyor muyuz?