Sebze ve meyveyi soğuk vurdu

Antalya'da geçen hafta içinde yaşanan şiddetli yağış, soğuk ve fırtına sebze meyve fiyatlarının artmasına yol açtı

20 Aralık 2010, Pazartesi 12:52
A A

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Şube Müdürü Rıza Uysal, geçtiğimiz hafta sera üretim bölgelerinde şiddetli yağış, fırtına ve soğuk havanın tarım alanlarında zarara yol açtığını bildirdi.

Üreticinin fırtına ve şiddetli yağıştan dolayı seralarda meydana gelen zararı gidermek için onarım yaptığını, bu nedenle fazla ürün toplayamadığını ifade eden Uysal, ürün arzındaki sıkışıklıktan dolayı sebze meyve fiyatlarının yüzde 10-15 oranında arttığını bildirdi.

Uysal bazı ürünlerde bu artışın yüzde 20’ye kadar çıktığını kaydetti. Uysal, Avrupa ülkelerine yapılan ihracatta bir sıkıntı yaşanmadığını, ancak Rusya’ya yapılan ihracatta sıkıntı olduğunu sözlerine ekledi.

Antalya Toptancı Hali’nde geçen haftaya göre, dolmalık biber çeşitleri 20-40 kuruş, ıspanak 40 kuruş, kabak 20 kuruş, karnabahar 20 kuruş, düz marul 30 kuruş, patlıcan 50 kuruş, pırasa 10 kuruş, salatalık 50 kuruş arttı. Domates fiyatları ise geçen haftaki değerini korudu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.