Sitelerdeki yüksek aidatlar mafyanın da ilgisini çekti! Paraları topluyorlar ama...

Sitelerdeki yüksek aidatlar mafyanın da ilgisini çekti! Paraları topluyorlar ama...

Site aidatları kimi zaman ev kiralarına kadar çıkabiliyor. Bu durum illegal örgütlerin de dikkatini çekmiş durumda. Site yönetimlerine bir şekilde dahil olan bu mafyavari örgütler hem haksız kazanç elde ediyor hem de site sakinlerini rahatsız ediyor. İşte Cnn Türk’ten Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı'nın haberi...

21 Şubat 2021, Pazar 15:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kimi siteler 500 kimi siteler aylık 1500-2000 tl aylık aidat talep ediyor. Aylık gelirleri milyon liralarla ifade edilen sitelerin bu kazançları illegal örgütlerinde dikkatini çekmiş durumda. Site yönetimlerine bir şekilde dahil olan bu mafyavari örgütler hem haksız kazanç elde ediyor hem de site sakinlerini rahatsız ediyor. Site yöneticileri kendilerine koruma tutuyorlar.En ufak ağzınıza açtığınızda tepenize biniyorlar. Seçimlerde can güvenliği olmuyor.

PARA TOPLAYIP FATURALARI ÖDEMİYORLAR

Site sakinlerinin ifadeleri şaşkınlık yaratacak cinsten:

Yönetim faturaları topluyor. Bizden İGDAŞ’tan tutun İSKİ de kaçak durumunda. İGDAŞ geldi sitenin gazını kesti. Mutlaka kanunla yönetilmesi gerekiyor. Biz 10 kişilik apartman kanunu ile yönetildiğimiz için böyle oluyor. Site yönetimine gelen bir daha bırakmıyor, bıraktıramıyorsunuz.

GÖREVİ BIRAKMIYORLAR

Kentsel tesis yönetim dernek başkanı Suat Sandalıcı kat mülkiyet kanunun da değişiklik yapılması için bakanlıklar ile görüşüldüğünü belirtti. Bir yönetici yönetimi devraldığı an, yıllarca orada yöneticilik yapmaya uygun görülmeyecek. Bu şahıs görevi yaptıktan soran yöneticiliği başka birine ya da profesyonel yapı yönetimine devredecek.

Site sakinleri bir an önce sorunlarının giderilmesini bekliyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pazar tezgahlarını sanatçılar bile satın alıyor, aylık kira kazancı dudak uçuklatıyor