Tatlıses'in yeni hedefi şehir otelciliği

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Kuşadası'ndaki 4 yıldızlı otelini satıp, İstanbul Seyrantepe'de projesi hazır olan 24 katlı başka bir otel yaptırıp, şehir otelciliğine yöneleceğini açıkladı

07 Ocak 2014, Salı 20:09
A A
Tatlıses'in yeni hedefi şehir otelciliği

2011 Yılında uğradığı silahlı saldırının ardından sağlığına kavuşan ancak sahne çalışmaları yapmayan İbrahim Tatlıses, artık daha çok işadamı kimliğini ön plana çıkarmaya başladı.

Geçen cumartesi günü sahibi olduğu Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ndeki Tatlıses Otel’de gıda ve çiğ köfte sektöründeki faliyetlerinin 2013 yılı değerlendirmesini yapıp, bu yılki hedeflerini açıkladı. Türkücülük yerine Tatlıses Gıda Yönetim Kurulu Başkanı kimliğiyle yaptığı açıklamada Tatlıses, şehir otelciliğine yöneleceğini de kaydetti. Kuşadası’nda 7 yıl önce açtığı, 4 yıldızlı, 7 katlı, 159 odalı otelini satıp, İstanbul Seyrantepe’de projeleri hazır olan 24 katlı başka bir otel yaptıracağını açıkladı.

Kendisinin bir ayağının İstanbul, diğer ayağının ise Bodrum’da olduğunu belirten Tatlıses, "Kuşadası arada kalıyor. Bu nedenle çok fazla ilgilenemiyorum. Seyrantepe’de yapmayı planladığım otelin yeri çok gözde. Belediye seçimleri yapılsın, gerekli izinleri alıp, inşaata başlayacağız" dedi.

KUŞADASI’NDAKİ OTEL HEP BAŞINI AĞRITTI

İbrahim Tatlıses’in, Kuşadası’ndaki 7 yıl önce açtığı Tatlıses Otel, ilk olarak inşaatında çalışan taşeron işçilerin paralarını alamamasıyla gündeme gelmişti. Bir süre sonra da otelin mobilya ve mefruşatını yapan Doğtaş Mobilya ile kamuoyu önünde alacak verecek tartışmasına girmişti. Doğtaş’ın girişimleri sonucu Tatlıses Otel, 2010 yılının Temmuz ayında Kuşadası 1. İcra mahkemesi tarafından 16 milyon 100 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarıldı, ancak alıcı çıkmadı.

Bir süre sonra otelin satışı için gazetelere ilan veren Tatlıses, geçen kasım ayında sosyal paylaşım sitesi twitter’dan oteli sahtekarlar yüzünden satmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Tatlıses, mesajında, ’Kuşadası otelimizin 40 satıcısı var. Bir tek benim haberim yok. Bir de piyasada bankaları dolandıran sahte alıcılar var. Nasıl mı? Bizim otellerin tapularını teminat gösterip, para çekenler.

Ben oteli vermedim, nasıl uyduruyorlar bunları anlamadım. Bana da ha bugün geliyoruz ha yarın tam bir buçuk senedir bunu yaşatıyorlar. Allah kahretsin. Bu sahtekarlar yüzünden oteli satmaktan vazgeçeceğim. Oteli alacak firmanın mutlaka avansla gelmesi lazım. Ancak o zaman inanırım, yoksa kandırılıyorum’ demişti.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...