Bakım Saçları halat gibi güçlendiriyor! Dökülmelere kesin çözüm

Saçları halat gibi güçlendiriyor! Dökülmelere kesin çözüm

Paylaş
Saçları halat gibi güçlendiriyor! Dökülmelere kesin çözüm

Saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes saç dökülmesine çare bulabilmek için birçok yöntem deniyor. Saç dökülmesini durduran doğal yağlar ile saç köklerinin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Saç dökülmesini hemen durduran ve yeni saç oluşumunu destekleyen yağlar arasında çörek otu yağı da yer alıyor. Çörek otu yağı zengin içeriği sayesinde saçları kökten uca besleyerek güçlü hale getiriyor. Saçları kalınlaştıran ve saç diplerinin nefes almasını sağlayarak sağlıklı uzamasına destek olan çörek otu yağı son zamanlarda saç dökülmesi yaşayanlar tarafından çok sık kullanılıyor. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız çörek otu yağına bir şans verebilirsiniz.

Posta.com.tr | Çörek otu ve çörek otu yağı Türk mutfağında çok sık kullanılıyor. Güneybatı Asya, Akdeniz ve Afrika'ya özgü bir bitki olan çörek otu yağı, antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel ve antikanserojen özellikleri sayesinde vücuda sayısız katkı sağlıyor.

Haberin Devamı

Çörek otu yağı içerisinde çinko, kalsiyum, demir, selenyum, magnezyum ve amino asitler gibi birçok önemli minerali barındırıyor. A vitamini ,C vitamini, B1, B6, biotin, niasin ve folik asit gibi vitaminler açısından da zengin olan çörek otu yağı, düzenli kullanıldığında bağışıklığı güçlendiriyor. Cilt ve saç sağlığını koruyor. Çörek otu yağı çok önemli bileşenleri içerisinde barındırdığı için sayısız faydasıyla özellikel saçlarında dökülmeye yaşayanlar tarafından da çok sık kullanılıyor.

Çörek otu yağı, düzenli ve doğru kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruyor. Vücuttaki iltihabı azaltarak enfeksiyonlara karşı savaşıyor. Çörek otu ile ilgili yapılan araştırmalar çörek otu yağının kan şekerini dengelediğini ve yüksek tansiyon gibi rahatlıkları önlediğini ortaya çıkardı.

Haberin Devamı

Çörek otu yağı sindirim sorunu yaşayanlar için de mucize özellikler taşıyor. Kabızlık sorununu gideren çörek otu yağı bağırsak hareketlerini düzenliyor. Hazımsızlık, iştahsızlık ve gaz problemini ortadan kaldırıyor.

Çörek otu yağı sindirimi düzenleyici etkisiyle kilo vermek isteyenlere de yardımcı oluyor. Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz çörek otu yağından destek alabilirsiniz. Çünkü çörek otu yağı iştahı baskılayan özelliği sayesinde fazla kalori alımını engelliyor. Daha az yemek yemenize yardımcı oluyor. Bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Diyet ve egzersiz listesine ek olarak tüketilen çörek otu yağı zayıflatıyor.

Çörek otu yağı ayrıca metabolizmayı da hızlandırıyor ve yağ yakımını destekliyor. Vücuda enerji veren çörek otu yağı ile kısa sürede kusursuz bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Çörek otu yağı sadece vücut sağlığı açısından değil cilt sağlığı açısından da çok faydalı. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar ve saçlarınızın sağlıksız olmasından şikayet edenlerin çörek otu yağı kullanmaları öneriliyor.

Son zamanlarda aşırı derece saç dökülmesi yaşıyorsanız hemen çörek otu yağını kullanmaya başlayabilirsiniz. Çörek otu yağı saç köklerini besliyor. Saçların kırılmasını ve cansızlaşmasını önlüyor.

Haberin Devamı

Çörek otu yağı saçlarda oluşan kuruluk ve kaşıntı problemini de ortadan kaldırıyor. Çünkü çörek otu yağı saça kaybettiği nemi geri kazandırarak saçların güçlenmesine yardımcı oluyor.

Eğer kepek sorunu yaşıyorsanız ve saç derinizde pul pul dökülmeler varsa çörek otu yağı sayesinde bu sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz. Çörek otu yağı içerisindeki vitaminler sayesinde saçların ihtiyacı olan her şeyi veriyor. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırıyor.

Çörek otu yağının saç üzerinde mucizevi olan bir özelliği daha var. Çörek otu yağı saçların beyazlamasını önlüyor. Çörek otu yağı beyaz saça faydaları sayesinde saç tellerinin eski rengine dönmesine yardımcı oluyor. Biotin, folik asit, çinko selenyum ve magnezyum içeren çörek otu yağını şampuanınıza ve saç kreminize birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

Çörek otu yağını farklı yağlarla karıştırarak saçlarınıza maske de yapabilirsiniz.

  • Çörek otu yağını susam, Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak saçlarınıza maske yapın.
  • Maskenin saçlarınızda 2 saat kadar kalmasına özen gösterin.
  • Haftada 1 kez bu maskeyi yaparak saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilir ve dökülmeleri durdurabilirsiniz.

Çörek otu yağını her gün 1 çay kaşığı içerek hem sağlığınızı hem de saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ancak çörek otu yağını bu şekilde tüketmeden önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerekir. Çünkü çörek otu yağı doğrudan tüketildiğinde yan etkilere sebep olabilir.

Haberin Devamı

Çörek otu yağı, mide bulantısı ve kaşıntıya neden olabilir ya da alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bazen ağızdan alındığında veya cilde uygulandığında çörek otu yağının bu alerjik reaksiyonları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple cildinize uygulamadan önce küçük bir test yapmanız, doğrudan tüketmeden öncede bir uzmana danışmanız önerilir.