Banu Şen

Banu Şen

Sağlık ve doğa turizminin yeni merkezi: İnegöl

Ekonomisinin bel kemiğini mobilya sektörü oluştursa da tarihi değerleri ve yaylaları ile akıllarda yer eden İnegöl, sağlık ve doğa turizminde de Türkiye’nin yeni merkezi olarak nitelendiriliyor.

Tatilde çocuklarınızı kendi çocukluğunuza götürün

Dünya zorlaştıkça, hayat ağırlaştıkça; insan hep geçmişi hatırlıyor. Şartları, imkanları daha kısıtlı olsa da bugünden düne bakınca insan o günleri özlüyor. “Eskiden” diye başlayan cümleler kuruluyor, “eskidendi” sözünün kullanıldığı cümleler artıyor. Ben de eskiye özlem duyanlardanım. Hele bu günlerde!

6 bin yıllık tarihi, 7.5 milyon yıllık doğasıyla Kayseri

Erciyes Dağı’nın eteklerine kurulmuş kadim bir Anadolu şehri Kayseri... Tarihte Hitit, Bizans, Selçuklu ve Osmanlılara ev sahipliği yapmış, hemen her dönemde önemli yeri olmuş. 6 bin yıllık tarihi olan Kayseri; günümüzde Türkiye’nin kültür, sanat, bilim ve turizm merkezlerinden biri. 3 organize sanayi bölgesi, 1 serbest bölge, 1 teknopark ve 5 üniversiteyi bünyesinde barındıran; sanayi, ticaret, endüstri, gastronomi, turizm, eğitim, kültür, sağlık ve spor şehri. Köklü geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı da açık hava müzesi gibi. Günümüzde gastronomi ve turizm ile öne çıkan bu güzel kenti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’tan dinliyoruz.

İlham veren kadınlar

Kadın girişimciler son zamanlarda bana çok ilham veriyor. Posta’da pazartesileri yayınlanan ‘Bereketli Şehirler’ sayfamda genelde gittiğim şehirlerdeki kadın hikayelerine de kulak veriyorum.
Petrolden doğan bereketi ve tarihi zenginlikleriyle kadim toprakların modern kenti: Batman

Petrolden doğan bereketi ve tarihi zenginlikleriyle kadim toprakların modern kenti: Batman

Batman; Hasankeyf Antik Kenti, petrol kuyuları ve tarihi yerleriyle bir doğa harikası. Binlerce yıllık birikimiyle yeşili ve maviyi tarihle buluşturan bir kent... Batman, 1940’ların başına kadar İluh ismiyle bilinen bir köydü.

2022'ye Omicron'la 'Merhaba' dedik

Yeni bir yıla umutla girmek istiyor insan... Ancak 2022’ye Omicron varyantı ile girdik. Koronavirüs dünyamızı alt üst edeli iki ay sonra iki yıl olacak. İki yıldır bu salgınla yatıp bu salgınla kalkıyoruz. Maske artık yüzlerimizin yadırganmayan parçası oldu.
İlklerin şehri: Uşak

İlklerin şehri: Uşak

Uşak, heybetli doğası, binlerce yıllık göz kamaştıran tarihiyle karşımıza çıkıyor. Uşak’ın tarihi M.Ö. 4000’li yıllara dayanıyor.

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener: Projelerimiz İzmir'in ortak projeleri

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener; İzQ İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin 2022'nin başında açılacağını, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Güzelbahçe'deki yeni kampüsünün temelinin de yine 2022'de atılacağını söyledi.
Boynunu gerdan gibi kaplayan surlarıyla Mezopotamya'nın kadim şehri: Diyarbakır iki gözüm

Boynunu gerdan gibi kaplayan surlarıyla Mezopotamya'nın kadim şehri: Diyarbakır iki gözüm

Boynunu bir gerdan gibi saran surlarında 33 medeniyetin izlerini taşıyan Mezopotamya’nın kadim şehri Diyarbakır; doğası, mutfağı, tarihi, kültürü ve sanatıyla tüm ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim vadediyor ve sizi onu keşfetmeye çağırıyor, kerem ke (Buyrun)…

İzmir için çalıştıkça aşkım tutkuya dönüştü

İzmir; limanıyla yüzyıllardır ticaretin kalbi olmuş, 8 bin 500 yıldır nice medeniyetler görmüş, adına söylenceler yazılmış Ege’nin incisi... Fuarlar kenti, ilklerin şehri. Nice aşklara tanık olmuş, aşık olunmuş şehir İzmir.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder