Gizem Yetil

11 Haziran 2022, Cumartesi 16:17

'Yapamazsın' dediler dalga geçtiler ama bir sabah her şey değişti! Şimdi kazandıklarını ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor...

Instagram'da eğlenceli videolar çekip yakınlarıyla paylaşıyor. İlk başlarda bütün denemeleri başarısız oldu. Dalga geçtiler “Yapamazsın” diyenler de oldu. Kulaklarını tıkayıp denemeye devam etti. Bir gün hesabını herkese açtı ve sabah uyandığında tüm videoları binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı. Şimdilerde Instagram'da 2.6 milyon takipçi sayısına ulaşan fenomen Mehmet Furkan, kazandıklarını da ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor..

Seni biraz tanıyalım. Mehmet Furkan kimdir? Neler yapar? 

Toros Üniversitesi optisyenlik mezunuyum. Mersinliyim. Yaklaşık 8 yıllık optisyen, 2 yıllık fenomenim. İşimi sosyal medya üzerinden yürütmeye çalışırken içerikler çekmeye başladım. Şaşırtıcı bir şekilde ilgi görmeye başladı.  

Fenomenlik basamakları da böyle başladı... 

Ünlü olmak benim hayalimdi. Geçmişte tiyatro oyunculuğu da yaptım. Ünlü olacağımı hayal ediyordum. Videoya çekip, sosyal medyada paylaşıyordum. 

Peki sonra? 

İlk başta hep başarısız oldum. Sonra vazgeçtim ve bıraktım. Eğitimime odaklandım. Üniversiteden mezun olduktan sonra tekrar denemek istedim. Etrafımdakiler yaptıklarıma gülmeye başladı. Dalga geçenler de oldu, “Yapamazsın” diyenler de... Kulaklarımı tıkadım. Şu anda sosyal medyada 2.6 milyon takipçim var.  

Peki ilk hangi videon fark edildi?