Hakan Çelik Bu tasarım çok konuşulur
HABERİ PAYLAŞ

Bu tasarım çok konuşulur

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, efsaneleşen tasarımı ve sportif sürüş özellikleriyle sınıfının iddialı otomobili yeni BMW 4 Serisi Coupe’yi online basın toplantısıyla lanse etti.

Her zamankinden daha keskin çizgileriyle yeni tasarım dilini öne çıkaran ve BMW’nin coupe geleneğinde ulaştığı en son noktayı temsil eden yeni BMW 4 Serisi Coupe, ekim ayından itibaren showroom’larda BMW tutkunlarıyla buluşmaya ve kasımdan itibaren de yollarda olmaya hazırlanıyor. BMW 4 Serisi Coupe, Türkiye’de ilk etapta 1.6 litre, 170 beygir benzinli motora sahip 420i modeli ile satışa sunulacak.

Bu tasarım çok konuşulur

Münih merkezli Alman premium otomobil üreticisi BMW, tamamen yenilenen 4 Serisi Coupe ile sınıfının en yüksek sürüş zevkini sunma iddiasıyla geliyor. Otomobil, 1.6 litrelik motor avantajıyla satışa çıkacak.

DOĞUŞTAN SPORCU

Çarpıcı gövde tasarımı ve benzersiz orantılarıyla yeni BMW 4 Serisi Coupe, BMW dikey böbrek ızgara tasarımına yeni bir yorum getiriyor. Güçlü omuz çizgisiyle coupe görünümünü gözlerönüne seren otomobil, standart olarak sunulan LED farlarıyla modern görünümünü kuvvetlendirirken, opsiyonel olarak sunulan BMW laserlight da tercih edilebiliyor.

Hassas şekilde optimize edilen gövde yapısı ve şasi teknolojisiyle yeni BMW 4 Serisi Coupe, tutkunlarına karakteristik bir sürüş deneyimi sağlıyor. BMW 4 Serisi Coupe, hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla 50:50 ağırlık dengesi elde ediyor.

Aynı zamanda eşsiz aerodinamisiyle birlikte kullanıcılarına yüksek bir sürüş deneyimi sunuyor.

YENİ SANTA FE GELİYOR

Hyundai Motor Company, adını Amerika’daki bir şehirden alan Santa Fe modelini ilk kez 2000 yılında satışa sunmuş ve Avrupa’daki iddiası için önemli bir adım atmıştı. Santa Fe, dünya çapında 5.2 milyondan fazla satılarak, markanın en uzun soluklu modeli olmayı da başardı.

Bu tasarım çok konuşulur

Yeni Santa Fe’de ilk elektrikli güç aktarma organları da yer alacak. Yeni Santa Fe, eylülden itibaren önce Avrupa’da daha sonra Türkiye’de de satışa sunulacak.

‘YILIN OTOMOBİLİ’ YAKINDA AÇIKLANIYOR

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Türkiye’de yılın otomobili’ yarışmasında ipi göğüsleyecek model yakında açıklanacak. Yarışmanın ilk etabında, gazetecilerden oluşan 75 OGD üyesinin oylarıyla 7 finalist otomobil belirledi.

Aday olan 17 yeni model arasından BMW 3 Serisi, Citroen C5 Aircross, Mercedes Benz A Serisi Sedan, Nissan Micra, Opel Corsa, Peugeot 2008 ve Renault Clio finale kalmaya hak kazandı. Yarışmanın ikinci etabında yapılacak değerlendirmenin ardından ise kazanan otomobil 16 Haziran tarihinde açıklanacak.

Bu tasarım çok konuşulur

Finalde yarışan otomobillerden Renault Clio, Türkiye’de üretilen tek aday durumunda.

Finalde Renault Clio, Türkiye’de üretilen tek aday durumunda. Clio’yu Portekiz’deki uluslararası test sürüşünde ve Hatay’da test etme imkanı bulmuş ve çok beğenmiştim. Küçük kompakt sınıfta Avrupa’nın en fazla satan otomobili olan Clio ve sınıfında standartları yeniden yazan BMW 3 Serisi yarışmanın favori modelleri arasında.

Opel Corsa ve Peugeot 2008 de son dönemde Türkiye pazarında önemli satış adetlerine ulaşan iki model olarak dikkat çekiyor.

HER ŞEY GÜVENLİK İÇİN

Volvo'nun artık her modelinde 180 kilometre hız sınırı ve ‘care key’ yer alacak. Volvo Cars, trafikte yaralanma ve hayat kayıplarını engellemeye yardımcı olmak amacıyla, geçen yıl otomobillerine buna benzer bir hız sınırı getirmişti.

Bu tasarım çok konuşulur

Şimdi artık her yeni Volvo otomobilde maksimum hız 180 km/s ile sınırlanacak. Care key ise Volvo sürücülerinin otomobillerini diğer aile üyelerine veya daha genç ve deneyimsiz sürücülere ödünç vermeden önce hız sınırı koyma gibi çeşitli sınırlamalara imkan sağlıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder