2021'e dair en değerli dilek

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2019’un son günlerini hatırlıyor musunuz?

Sen, ben ya da o; hiç fark etmez...

Yeni yıla dair ne çok umut besliyorduk değil mi?

Kimimiz yıllardır planladığı seyahate çıkacaktı, kimimiz işinden ayrılıp farklı bir kariyere yelken açacaktı...

Dershaneyi hiç aksatmayıp arzuladığı bölüme girmeyi hedefleyenler; okumak için yurt dışına gitmek isteyenler veya hep ertelediği yüksek lisansa 2020’de başlamayı düşünenler ne büyük hayallerin peşindeydi...

Bir de ilköğretime yeni başlayacak olanları düşünün; okul bahçesinde yaşıtlarıyla doya doya oynayacağını hayal ediyordu her biri...

Hiçbiri olmadı; olamadı.

Aksine, çok sayıda insan iş veya eğitim hayatında sayısız zorlukla baş etmek zorunda kaldı.

Ama şurası da yadsınamaz bir gerçek ki COVID-19 salgını, belki de çoğumuzun günlük hayatın koşuşturmacası içinde çok da önem atfetmediğimiz küçücük anların aslında ne kadar kıymetli olduğunu hepimize öğretti.

En yakın dostlarımızla buluşup bir kahve içmenin lezzetini, ailece kısa bir tatile çıkmanın huzurunu, sürekli şikâyet ettiğimiz işimizin bizim için ne kadar önemli olduğunu, hatta sokağa çıkıp aylak aylak dolaşmanın verdiği özgürlük hissinin değerini pandemiyle birlikte anladık.

Bu nedenle perşembe gecesi karşılayacağımız 2021’e bu gözle bakmanızı ve büyük hedefler koymak yerine sıfırdan ya da kaldığınız yerden yeni bir başlangıç yapmayı tüm kalbinizle dilemenizi tavsiye ediyorum.

Bize sunulan bu hayatta sağlıklı, mutlu ve özgür olmaktan daha değerli hiçbir şey yok...

Geriye kalan her şey ise bizlerin bir adım atmasını bekliyor sadece...

Şimdiden herkese mutlu yıllar.

ÇİFTE STANDART BİTTİ

2020’nin neredeyse tamamını pandemiyle birlikte geçirdiğimizden yılın son yazısında da COVID-19 ekseninden uzaklaşamıyorum maalesef.

Gayet iyi biliyorum ki bugüne kadar alınan tüm önlemler, yaşanan tüm sıkıntılar herkesin sağlığı içindi... 

Bu nedenle hiçbir yasağa ya da sınırlamaya tepki göstermedim; eleştirmedim.

Ancak beni rahatsız eden bir şey vardı.

O da bizler ülkemizde HES koduyla, özel izinlerle bazı şeyleri yapabilirken yabancıların herhangi bir sınırlama olmaksızın ülkemize girebilmeleriydi.

Nihayet bu uygulamadan geri adım atıldı.

28 Aralık itibariyle, Türkiye'ye hava yolu ile gelecek olan tüm yolculardan uçağa biniş öncesi son 72 saatte alınmış negatif PCR testi sonuç belgesi istenecek.

Gecikmeli de olsa bu yönde adım atan Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ediyorum.

YILBAŞI GECESİNİN YILDIZI

Eskiden, yılbaşını evde kutlayanlar için yeni yılın simgesi gece yarısı ekrana çıkan dansözdü. Zamanla dansözlerin yerini ünlü yıldızların özel ekran konserleri ya da mizah dolu skeçler aldı.

Bu yıl ise her yıldan farklı... Sokak partileri, ev buluşmaları, otel eğlenceleri yasak; gece kulüpleri kapalı ve neredeyse herkes evinde...

TV kanalları yoğun bir tempoyla bu özel geceye hazırlanıyor.

Ancak hazırlanan başkaları da var.

Sosyal medyada varlık göstermek isteyen özel şirketlerden, bireysel yayın yapanlara kadar herkes TV’lere alternatif yaratmak için tatlı bir telaş içinde.

Şahsen ben bu yılbaşı gecesinin en çok konuşulan isminin sosyal medya yayınlarından çıkacağını düşünüyorum.

Siz ne dersiniz?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder