Portakal kabuğundan korkmayın!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İster genlerinizin bir hediyesi olsun ister beslenme alışkanlıklarınızın; ‘selülit’ gerçekten bir problem! Neden olduğu konusu elbette çok önemli ancak oluşumu takiben uygulanacak olan tedavi prosedürleri de en az durum kadar önemli.
 

Selülit nedir?

Selülit özellikle arka bacaklarda sıklıkla görülen bağ dokusunun uğradığı deformasyon sonucu epidermisteki portakal kabuğu görünümündeki hoş olmayan engebeli görüntüdür.
Kadınların genellikle yaş gözetmeden maruz kaldığı bu problem yaklaşan yaz nedeniyle özellikle ele alınması gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor.
 

Peki biz plastik cerrahlar bu hoş olmayan durum için ne öneriyoruz?


Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak gelişen ve görüntü olarak estetik olmayan selülit için farklı tedavi yöntemleri mevcuttur.
Kadınların çok fazla maruz kaldığı bu durumun hormon, gen ve beslenme faktörlerine bağlı olduğunu bilsek de kilo ile alakalı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
 

Cellfina başarısı


Selülit tedavisinde şu sıralar dünya gündeminde olan ve bizim de başarılı sonuçlar elde ettiğimiz tedavi yöntemi: Cellfina’dır.
Cellfina cihazı şu anda çok etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Selülitin durumuna göre yaptığımız muayeneye bağlı olarak tedavi sürecini yaklaşık bir yıl olarak öneriyoruz. Uygulama sadakati sonuçların gayet yüz güldürdüğünü gösteriyor.

 

Tedavi nasıl?


Tedavi selülit olan bölgeye Cellfina ile yaklaşık bir saatlik uygulama ile yapılıyor. Selülit az ise süre kısalıyor, çok fazla ise süre biraz daha uzayabiliyor.
Uygulama yapılacak olan bölge belirlenerek Cellfina cihazı ile selülitli bölge mikro kesikler sayesinde yağ tabakasını parçalıyoruz. İşlem öncesi bölge, uyuşturulduğu için hasta acı ya da ağrı hissetmiyor.
İşlem sonrasında ise hasta çok hafif ağrı hissedebiliyor ve yine hafifi morluk görebiliyor.
 

Yaşam biçimi önemli


Kısa sürede geçen bu durum sonunda selülitli bölge pürüzsüz ve sağlıklı haline geri dönüyor.
Selülitin tekrarlamaması için hastalarımıza beslenme ve yaşam biçimleri konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Stresin uzak olduğu, sağlıklı gıdaların spor takviyesi ile tüketildiği bir tarz sizi selülitten uzak tutacaktır. Aşırı çay ve kahve tüketenler de bu alışkanlıklarını su ile değiştirdikleri takdirde selülitsiz bir yaşama merhaba diyebilirler.
Unutmamamız gereken selülitin yaşla birlikte devam eden bir süreç olduğudur. Ancak selüliti tamamen yok edemesek bile bu tedaviler ile daha estetik görünümler yakalayabiliyoruz.
 
 

Yazarlarımızdan

13 Mayıs 2021, Perşembe 10:20
13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder