YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Daha durun bakalım. Köprülerin altından çok sular geçecek... Seçim Kanunu’nda yapılacak olan değişiklikler, siyasi yelpazeyi kimbilir nasıl etkileyecek. Şimdiye kadar emek verilen anketlerin bile belki bir hükmü kalmayacak. Haydi, sil baştan.

*

Daha durun bakalım. HDP’nin hukuki akıbeti de henüz belli değil. Olumlu veya olumsuz çıkacak bir yargı kararı, ittifaklara kimbilir nasıl yansıyacak. Çarşı belki çok karışacak. Haa, belki de iş kolaylaşacak.

*

Daha durun bakalım. Millet İttifakı ortak adayı’nı henüz açıklamadı... Açıklasın hele görelim. Belki bir yıldız doğacak. Ama belki de dağ fare doğuracak. Şimdiden ne biliyoruz? Hiç... Üç ismin etrafında dolanıp duruyoruz. Neticede çatı aday’ı beğenenler / beğenmeyenler diye belki yeni iki kutup oluşacak. Kimbilir, kimbilir.

*

Siyasi Partiler Kanunu’nu da unutmayın. Orada küçücük bir kalem darbesi, bütün partileri, pozisyon değişikliğine mecbur da edebilir.

..........

Ve bütün bunlar demokrasi içerisinde gelişeceği için, tartışmaya elbet açıktır. Ama kimse “böyle gelmiş böyle gitsin” diyemez. Türk Siyaseti, dar ve köhne kalıpları bırakıp, demokrasiyi artık çok ileri ufuklara taşımalıdır.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder