Şirin Sever

Şirin Sever

İkisinin arasındaki fark

Bir iki gündür gazete sayfalarını Amerika’daki Met Gala fotoğrafları süslüyor... Yılın en önemli moda buluşması olan bu galaya; dünyaca ünlü isimler abartılı ve dikkat çekici kıyafetlerle katılıyor. Bir anlamda, ‘ne kadar abartırsan o kadar iyi’ gecesi!

Her yerde maske var, yerlerde maskeler…

Sokakta ne kadar çok gelişigüzel atılmış maske var... Bankın üzerine bırakıyorlar, kafede masanın üzerine bırakıyorlar, bankonun üzerine bırakıyorlar, denize bırakıyorlar… Kalben’in ‘Her yerde saç var, yerlerde saçlar, kimin bu saçlar bilemiyorum…” şarkısı kıvamında ortalık. Her yerde maske var. Oysa bunlar tıbbi atık ey millet! Ona kazara değecek olan için de, toplayacak olan için de risk.

Bu reklamı kabul buyurunuz efenim…

Zeki Müren yaşasa, kesin böyle söylerdi. Buna yemin edebilirim ama ispatlayamam! Maximum Kart reklamlarında Zeki Müren’i izliyoruz ya, ondan bahsediyorum. Hani Çağlar Çorumlu’nun canlandırdığı.. Müthiş rol yapıyor bence. İlk olarak ‘Arif v 2016’ filminde, Cem Yılmaz ve Çağlar Çorumlu’nun ortaya çıkardığı bir Zeki Müren yorumu bu.

Urla neden dünyaya pazarlanmaz ki?!

İzmir’in şirin ilçesi Urla’nın son yıllardaki yükselişine hepimiz tanıklık ediyoruz. Özellikle gastronomik anlamda, ülkenin yüzakı bölgelerinden. Bu kadar yıldır denk gelmedi; gidememiş, görememiştim Urla’yı. Nihayet geçtiğimiz iki günü orada geçirdim. Gerçekten başka bir dünya, paha biçilmez bir yer.
Türk mutfağı dünyaya açılıyor

Türk mutfağı dünyaya açılıyor

‘Türk mutfağını tanıtmalıyız’, ‘Türk mutfağı kebaptan ibaret değil’ diye yıllardır söylenip dururuz... Ancak bu işe kişisel olarak emek verenler olsa da, bu konuda bir devlet politikası geliştirilmemişti bugüne kadar. Şimdi bu durum değişiyor. Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için müthiş bir...

Acımasız insana inat 'Bunu bi' düşünün'

POSTA’nın dünkü manşeti yüzde yüz doğru. Bunun adı tek kelimeyle cinayet. Antalya Belek’teki caretta sahilinde, beş yıldızlı otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandı 60 yavru deniz kaplumbağasının sıkışarak ölmesine yol açtı. Çünkü o ahşaplar caretta’ların yumurtadan çıkıp denize ulaşmasına engel oldu.
Kadınlara yaşatılana ne diyorsunuz peki?

Kadınlara yaşatılana ne diyorsunuz peki?

Cumhuriyet Kadınları Derneği diye bir dernek varmış... Ne iş yapıyorlar, bugüne kadar ne yapmışlar hiç bilmiyorum.

Aşı karşıtlarını memnun etmek ne zormuş yahu!

Sonunda karar çıktı; aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu geldi. Bundan sonra... Aşısız olanlardan konser, sinema ve toplu taşımada ve yolculuktan 48 saat önce test istenecek. Eğitim sektöründe çalışanlar da haftada iki kez test yaptıracak.
Bana ne? Sana ne?

Bana ne? Sana ne?

Özellikle Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra yıldızlaştı Ebrar Karakurt. Voleybol takip etmeyenler, tanımayanlar da tanıdı onu bir anda.

Doğa anlatınca anlarsınız belki!

‘Su akar yolunu bulur’ derler ya… Kastamonu ve Sinop’ta yaşananlar, bu sözün sağlaması adeta! Olan biten iklim felaketi ya da sıradan bir sel değil. Olan biten yanlış yapılaşma. O dereler diyor ki bize; kusura bakmayın siz yatağımı bastınız, işgal ettiniz ama ben yolumda gidiyorum.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder