Yoğun çalışma temposunda günlük beslenme düzenine nasıl sadık kalınır?

Günümüz koşullarının çalışma temposunda kendine zaman ayırabilen, mutfakta bir tencere pişirebilen, sporunu aksatmayan herkese bravo. Peki bu yoğunlukta, kendimize zaman ayırmanın, beslenme ve spor programına sadık kalmanın yolları yok mu?

30 Nisan 2021, Cuma 12:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dostlarınızdan yardım isteyin

Dostlarınızdan yardım isteyin

Bir tencere yemek yapmak ya da spor salonunda bir saatlik egzersiz için veya sadece bir dinlenme-yenilenme arası yaşamanız için birkaç arkadaşınızı ve akrabanızı çağırın ve özellikle de eşinizi buna ikna edin. Haftada bir kez çocuklara bakma konusunda size yardımcı olabilirler. Hayatınızdaki üç kişiyi telefonla arayın ve size yardımcı olmaları için ricada bulunun. 


  “Hayır” kelimesinin gücünü öğrenin

“Hayır” kelimesinin gücünü öğrenin

Kadınlar olarak, bu kelimeyi en zor biz kullanıyoruz. Gerçek şu ki, “hayır” ı kullanmayı öğrenmek, kendinizi korumanız ve kendi iyiliğiniz için büyük öneme sahiptir. Sınırlar koymak sizi kötü bir insan yapmaz. Sizi seven ve saygı duyan kişiler, bir şeyi yapmak istediğinizi ancak sizi aşırı zorladığını söylediğinizde sizi anlayacaktır. Hayır dediğiniz zamanlarda kendinizi artan kalan zamanda doğru beslenin veya spor yapın.


Notlar alın

Notlar alın

Programınızı yazılı olarak yapın. Size yardım edilecek zamanları ayarladığınızda, gereksiz yükümlülüklere “hayır” diyerek programınızın önceliklerini yeniden belirlediğinizde ve programınızda kendinize biraz zaman ayırdığınızda bunu kaleminizle takvim üzerine işaretleyin. Kendinizle resmi bir buluşma ayarlayın ve gerçekleştirin. Ailenize gösterdiğiniz saygıyı kendinize de gösterin. Çocuklarınıza resitallerine gideceğinize dair söz verdiyseniz, eminim iki eliniz kanda da olsa oraya giderseniz, doğru mu? Ancak, kendinize ayırdığınız zamanı değerlendirmek söz konusu olduğunda yine eminim ki, ödün vereceğiniz ilk şey budur.

İnterneti kullanın

İnterneti kullanın

Spor yapmak için spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Youtube diye bir nimet var. Açın interneti ve evde kendi çabalarınızla sporunuzu yapın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Menopozda kilo vermenin 9 sırrı