100'üncü yıla özel hazırlanan mühür damgalandı

100'üncü yıla özel hazırlanan mühür damgalandı

100'üncü yıla özel hazırlanan mühür damgalandı

27 Aralık 2019, Cuma 14:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100'üncü yılına özel anı ve koleksiyon değeri taşıyan portföy çalışması yaptı. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 'Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100'üncü Yılı' yazılı ve Çankaya Belediyesi logolu damgaladı.
Çankaya Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100'üncü yılına özel ‘Atatürk ve Ankara’ temalı portföy çalışması yaptı. 'Ankara ve Posta Tarihi' alanındaki çalışmalarıyla bilinen, koleksiyoncu ve araştırmacı Dr. Koray Özalp danışmanlığında, yine kendisinin arşivinden temin edilen fotoğraf ve belgeler ilk kez, Çankaya Belediyesi'nin 27 Aralık 2019, Yüzüncü Yıl portföyünde kullanıldı. 100'üncü yıla özel filatelik materyallerle oluşturulan portföyde 2 adet posta pulunun yanı sıra posta kartı ve ilk gün zarfı da yer alıyor. Çankaya Belediyesi ayrıca, Ankara taşı olarak da bilinen 'Andezit Taşı' üzerine Mustafa Kemal Atatürk görsellerinin işlendiği özel tasarım ürünler de hazırladı. Portföyde bulunan pulların üzerine 'Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100'üncü Yılı' yazılı ve Çankaya Belediyesi logolu damgayı da Başkan Taşdelen vurdu.
'ANKARA'YI BETİMLEYEN GÜZEL BİR KOLEKSİYON'
Çankaya Belediyesi'nin Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100'üncü yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlediğini belirten Başkan Alper Taşdelen, "Bu koleksiyon, Kurtuluş Savaşı'mızın Ankara'da verildiği dönemde o yılları ve o mücadeleyi hiçbir yerde olmayan fotoğraf ve belgelerle betimleyen çok güzel bir koleksiyon. Bu anlamda Çankaya Belediyesi olarak 27 Aralık'a özel PTT tarafından çok güzel bir pul da yapıldı. Anadolu Hükümetleri Ankara'sı bir varoluşun nasıl hayata geçtiğinin en güzel kitabı oldu. Bu kitabı da Ankaralılara armağan ettik" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 100'üncü yıla özel 'Atatürk' ve 'Ankara' portföyü