'3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu' konulu yarışmada dereceye girenler belli oldu

'3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu' konulu yarışmada dereceye girenler belli oldu

'3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu' konulu yarışmada dereceye girenler belli oldu

29 Aralık 2020, Salı 06:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi tarafından 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 99'uncu yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen '3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu' konulu şiir yarışmasında dereceye girenler belli oldu.
Mersin ve ilçelerinin yanı sıra Türkiye'nin 32 şehrinden toplam 79 eserin katıldığı yarışmanın sonuçları yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda açıklandı. Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte her yıl geleneksel olarak organize edilen yarışmada bu yıl birinciliği Mersin Yenişehir ilçesinden Abdullah Coşkun göğüsledi. İkinciliği, Mersin Tarsus ilçesinden Mevlüt Yavuz alırken, yarışmanın üçüncüsü ise Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinden Mustafa Sade oldu. Dereceye girenlerin isimleri ve şiirleri, Toroslar Belediyesi'nin resmi web sitesi 'toroslar-bld.gov.tr' adresinden ilan edilirken, birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye ise çeyrek altın verilecek.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşu sırasında verilen mücadeleyi anlatmak ve yeni nesillere tarih şuuru aşılamak amacıyla organize edilen yarışmaya katılımın yüksek olmasının gurur verici olduğunu belirterek, "Ülkemizin dört bir yanından yarışmamıza katılarak Mersinimizin kurtuluş mücadelesini şiir satırlarına döken tüm hemşerilerimize, yarışmaya katkı veren Mersin Yazarlar Derneğimize ve bir birinden güzel eserleri değerlendiren kıymetli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Milli birlik ve beraberliğin önemine de vurgu yapan Başkan Yılmaz; "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız' diyerek seslendiği bu cennet şehri birlik, beraberlik içerisinde devraldığımız noktadan daha da yukarılara çıkararak yeni nesle bu şuuru aktarmaya devam edeceğiz. Emanete sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Vatan ve millet uğruna bedenlerini siper eden, candan geçen, yardan geçen, serden geçen, bir hilal uğruna hayattan geçip manevi muhafız ve kılavuzumuz olan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Umut Girişimciler Kooperatifi’nin, işbirliği ile ürettiği kolonyalar yoğun ilgi gördü