Adamarket Espress'in reçelleri hazır

Adamarket Espress'in reçelleri hazır

Adamarket Espress'in reçelleri hazır

19 Nisan 2021, Pazartesi 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, Belediyesi'nin yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği AdaMarket Ekspres projesinde, yerli tohumlarla yetiştirilen organik meyvelerden reçel yapımına başlandı. S.S Yaylaköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınların elleriyle hazırladığı ayva ve çilek reçellerinin ilerleyen günlerde AdaMarket Ekspres aracının raflarını süsleyeceği bildirildi.

Yerel ve organik tarımsal ürünlerin halka aracısız ulaşmasını sağlayan AdaMarket Ekspres aracında satışa sunulan ev yapımı reçellerin üretimine başlandı. S.S Yaylaköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınlar tarafından, dallarından özenle toplanan ayva ve çilekler, önce odun ateşinde kaynatıldı. Daha sonra özenle kavanozlara yerleştirilen reçellerin üzerine üretim tarihlerinin bulunduğu etiketler yapıştırıldı. Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde görevli gıda mühendislerinin gözetiminde hazırlanan reçellerin ilerleyen günlerde AdaMarket Ekspres aracında Kuşadalılar'ın beğenisine sunulacağı bildirimdi.

Kuşadası Belediyesi'nin kendilerine çok önemli bir imkan sunduğunu belirten Yaylaköy Mahallesi Muhtarı Erhan Yıkılmaz, "Kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz organik sebze ve meyveler ile çeşitli ürünleri. kooperatifimizde AdaMarket Ekspres aracında satılması için tüketime hazır hale getiriyoruz. Bu proje ile yerel üreticiye büyük destek sağlanıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuşadası dijital göçebelerin yeni adresi olacak