Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Karnaval Adana ekonomisine can verdi

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Karnaval Adana ekonomisine can verdi

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Karnaval Adana ekonomisine can verdi

08 Nisan 2019, Pazartesi 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ADANA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın kentin tanıtımı ve ekonomisine büyük katkı sağladığını söyledi. Başkan Sözütek, "5 gün süren karnaval hem kentimize gelen konuklarımızın hem de esnafımızın yüzünü güldürdü" dedi.
'Nisan'da Adana'da' temasıyla bu yıl 7'incisi düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı için yerli ve yabancı çok sayıda turist Adana'ya akın etti. 3 Nisan Çarşamba günü başlayan ve 7 Nisan Pazar günü sona eren karnaval, Adana'nın sosyal ve kültürel yaşantısına olduğu gibi, ekonomisine de canlılık kazandırdı.  Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olma özelliğini taşıyan Portakal Çiçeği Karnavalı'nın Adana'yı marka kent yapma adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.
Her yıl bir önceki yıla göre daha da gelişen ve büyüyen Portakal Çiçeği Karnavalı'nın kentin tanıtımı kadar, ekonomisine de büyük katkı sağladığını belirten Başkan Nihat Sözütek, "Türkiye ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçiyor. Yaşanan ekonomik krizlerden en fazla etkilenen sektör ise hiç şüphesiz esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Böylesine büyük sorunların yaşandığı bir dönemde gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı Adana ekonomisine ciddi bir hareketlilik getirdi" dedi.

ESNAF NEFES ALDI
Başkan Sözütek, karnavala gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Karnavalımızın olumlu yansımaları sadece Adana’yla sınırlı kalmamıştır. Çukurova’yı bir turizm destinasyonu olarak değerlendirdiğimizde komşu illerimizde karnavalımızdan çok önemli fayda sağladı. Yoğun talep nedeniyle Adana ve çevre illerde bulunan otellerin tamamı doluluk kapasitesine ulaştı. Karnaval heyecanını yaşamak isteyen yerli ve yabancı konukların Adana'ya akın etmesi kent ekonomisine de milyonlarca liralık katkı sundu. 5 gün süren karnaval, zor günler geçiren, çoğu zaman siftah bile yapmadan kepenk kapatan esnafımızın işlerinin açılmasına vesile olmuş, ekonomik anlamda rahat bir nefes almalarına olanak sağlamıştır" diye konuştu.
Ekonomiyi oluşturan her unsurda, karnaval boyunca bir canlanma yaşandığının altını çizen Başkan Sözütek, Portakal Çiçeği Karnavalı'na Adanalıların ve kent dinamiklerinin sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.
 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adana’da hentbol rüzgarı esti