Akdeniz Üniversitesi'nden duyuru

Akdeniz Üniversitesi'nden duyuru

Akdeniz Üniversitesi'nden duyuru

17 Mart 2020, Salı 00:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - KORONAVİRÜSE karşı alınan kararlar kapsamında Akdeniz Üniversitesi'nde de gerekli önlemlerin alınabilmesi için bir takım uygulamaların yürürlüğe konulduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, bu sürecin en az zararla atlatılması için alınan tedbirlere titizlikle uyulmasının son derece önemli olduğunu ifade etti.

Üniversitede bugünden başlamak üzere 3 hafta süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, yerleşke içinde yer alan kreş ve anaokullarınd a 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren 3 hafta süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini, kütüphane salonlarının kapatılıp sadece kitap alışverişine izin verildiğini duyurdu.

Üniversite yerleşkesinde bulunan kapalı mekanlarda yapılması planlanan toplantı ve etkinliklerin de ikinci bir duyuruya kadar iptal edildiğini belirten AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, "Yurt dışından gelen tüm öğrenci ve personelimiz, evde bulunabilmeleri için 14 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Yurt dışından gelenlerin, idari izinli sayılmaları için birim amirlerine pasaport ibrazında bulunmaları zorunludur. Kişilerin idari izin süresini Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği koşullarda evlerinde, yurtlarında geçirmeleri gerekir. Bilgi kirliliğine karşı, gerekli duyuruları ve değerlendirmeleri sadece üniversitemizin kurumsal iletişim adreslerinden takip edebilirsiniz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kepez'den korona zamlarına karşı denetim