Alanya Belediyesi'nin yeni kitabı tanıtıldı

Alanya Belediyesi'nin yeni kitabı tanıtıldı

Alanya Belediyesi'nin yeni kitabı tanıtıldı

07 Temmuz 2021, Çarşamba 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi'nin 'Yaman ve Bal'ın Alanya Macerası-Kızılkule' isimli yeni çocuk kitabını tanıttı. Başkan Yücel, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza Alanya'mızın tarihi ve kültürünü anlatmak için bu çocuk kitabımızı hazırladık. Çocuklarımızın çok beğeneceğini umuyorum" dedi.

Alanya Belediyesi'nin 17. eseri olarak yayınlanan 'Yaman ile Bal'ın Alanya Maceraları-Kızılkule' isimli yeni çocuk kitabı Alanya Belediyesi temmuz ayı olağan meclis toplantısında tanıtıldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya'mızın sahip olduğu zenginliklerin özellikle geleceğimizin teminatı çocuklara aktarılması ve nesillerce yaşatılması gerektiği inancındayız. Şehrimizde ikamet eden çocuklara Alanya'nın tarihi dokusunun anlatılarak kültürel mirasla ilgili bir farkındalık yakalanmasını hedefliyoruz. Yayıncı kurum kimliğimizle Alanya Belediye Yayınlarının 17. eseri olarak yayınlanan 'Yaman ile Bal'ın Alanya Maceraları-Kızılkule' isimli yeni çocuk kitabımızın hayırlı olmasını dilerim" dedi.

ALANYA'NIN TARİHİ DOKUSU RESMEDİLDİ

Kitabın içeriği hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ise şu bilgileri verdi:

"Yazarlığını Elif Gizem Yetkin ile Nihan Kocaman Pavlovic'in yaptığı kitap, günümüzde yaşayan bir çocuğun gözünden modern Alanya'yı hayvan sevgisiyle harmanlayarak tarihi doku üzerinden anlatıyor. İçeriğinde Alanya ile özdeşleşmiş, kent imgesi haline gelmiş tarihi yapıların ve alanların yer aldığı kitap, bir çocuğun köpeğiyle yaşadıkları maceraya dayanıyor. Kitapta özellikle İskele, Kızılkule, Deniz Feneri ve Kale yerleşimi sıkça ele alınıyor. Kitapta çocukların dikkatinin dağılmaması için ise yoğun bilgi yerine görsel tasnif yöntemi kullanıldı."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 7 ayda 600'e yakın kadına hizmet verdi