Altınova Belediye Başkanı Oral, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti

Altınova Belediye Başkanı Oral, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti

A A
Altınova Belediye Başkanı Oral, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti

Cem Mete OKUR/YALOVA,(DHA) - ALTINOVA Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçede yaşayan engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, aileleriyle de bir araya gelerek sohbet etti. Başkan Oral, toplum olarak birlik beraberlik içinde, yarınlarına güvenle bakabilen, mutlu ve huzurlu bir toplum yapısına ulaşılması; engelli-engelsiz tüm vatandaşların sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sunulması ile mümkün olacağını söyledi.

“TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ OLMAYAN 2 PROJE”

İlçe genelinde engellilere yönelik ciddi çalışmaların yapıldığını ifade eden Başkan Oral, “Bina girişlerinin engellilere uyumlu olmasını zorunlu hale getirdik. Kaldırımlarımızı engelli vatandaşlarımızın daha rahat kullanabileceği hale getiriyoruz. Türkiye’de örneği olmayan 2 projemizi engelli uyumlu olarak yapıyoruz. Engelsiz Kuş Gözlem Kulemiz ve Engelsin Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçemizi engelli vatandaşlarımıza uyumlu olarak inşa ediyoruz. Sorumluluk taşıyan her vatandaş engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalı ve onların sorunlarına ilgiyle yaklaşmalıdır. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi önemli bir zorunluluktur” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Altınova Belediyespor, sporda marka olmayı amaçlıyor