Ankara Barosu ile Büyükşehir Belediyesi birlikte ortak projede buluştu

Ankara Barosu ile Büyükşehir Belediyesi birlikte ortak projede buluştu

Ankara Barosu ile Büyükşehir Belediyesi ortak projede buluştu

Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan arasında imzalanan 'Gelincik Projesi' kapsamında kadına ve çocuğa şiddetle mücadele ve ihtiyaç sahiplerine gerekli destek sağlanacak.

Başkanlık makamında gerçekleşen protokol törenine, Başkan Mansur Yavaş ile Ankara Baro Başkanı Erinç Sağkan'ın yanı sıra, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu ve Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. İmzalanan protokol ile Ankara Barosu tarafından kadına ve çocuğa şiddetle mücadeleye yönelik geliştirilen ve halen ihtiyaç sahiplerine gerekli destekleri sağlayan 'Gelincik Projesi' kapsamında işbirliği yapılacak. Proje hedefleri doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Barosu ihtiyaç sahiplerine gerekli desteğin verilmesi konusunda beraber hareket edecek. Protokol kapsamında Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı, farklı ilçelerdeki Kadın Sığınma Evleri, Kadın Danışma Merkezleri, Aile Yaşam Merkezleri, Hanım Lokalleri ve Gençlik Merkezleri ile Ankara Barosu arasında koordinasyon sağlanacak. Kadın Konukevlerine yerleştirilen kadın ve çocukların ihtiyacı durumunda, sosyal çalışma görevlileri aracılığıyla, Ankara Barosu’na bu kişiler hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi, Gelincik Merkezi’ne başvuran şiddet mağduru kadın ve çocukların ayrıca psikolojik, ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesine katkıda bulunacak. Muhtarlıklara gerekli bilgilendirmeler yapılarak, şiddet mağdurlarının Gelincik Merkezi'ne yönlendirilmesi sağlanacak. Mahallelerde ayrıca kadın ve çocuk hakları, aile içi şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, mağdurların başvurabileceği yasal yollar hakkında toplantılar da düzenlenecek.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hastanede tek ziyaretçiye izin