ANTBİS'e yoğun ilgi

ANTBİS'e yoğun ilgi

ANTBİS'e yoğun ilgi

27 Aralık 2019, Cuma 13:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesinin şehir içi ulaşım ağına entegre ettiği Akıllı Bisiklet Sistemi'ne (ANTBİS) vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Aktif istasyon sayısını 9'a çıkaran sistem 90 bisiklet ve 132 park ünitesiyle hizmet veriyor. 1 saat için 1.5 TL ücret ödeyen ANTBİS kullanıcıları hem ucuz hem kolay hem de sağlıklı yaşamın keyfini çıkarıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki ANSET şirketi bünyesinde faaliyet gösteren ANTBİS Antalya şehir içi ulaşımına katkı sunmaya devam ediyor. Şehir içi motorsuz taşıt kullanımının yanında vatandaşları hareketli yaşama da teşvik eden ANTBİS, sağlıklı bir yaşam imkanı sağlıyor. ANTBİS'in abonman sayısı da her geçen gün artıyor. Toplam 27 bin 653 abonman rakamına ulaşan sistem yeni istasyonlarla da ulaşım ağını genişletiyor. ANTBİS'in aktif istasyon sayısı 9, bisiklet sayısı 90 ve park ünitesi 132'ye ulaştı.
AİLECEK BİSİKLET KEYFİ
Konyaaltı Sahili'ne eklenen yeni ANTBİS istasyonlarıyla sahilin tadını ailecek çıkardıklarını belirten Cihat Şahin, “Özellikle hafta sonları yürüyüş yapıp daha sonra ANTBİS ile ailecek bisiklet sürmenin keyfini çıkarıyoruz. Fiyatları oldukça uygun. Bisikletleri rahat. Yeni istasyonların yapılması memnuniyet verici. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e yeni istasyonlarımız için teşekkür ediyoruz" dedi.
ANTBİS NASIL KULLANILIR?
ANTBİS'i kullanmak isteyen vatandaşlar ANTBİS mobil uygulaması ile alınabilecek tek kullanımlık şifre, Karaalioğlu Parkı girişindeki ANTBİS abone merkezinden alınabilecek abonman kartı, kredi kartı ile KİOSK cihazı üzerinden kiralama ile ve Kent Kart'taki bisiklet kirala menüsünden ANTBİS üyelik hesabı oluşturarak sistemden faydalanabiliyor. Vatandaşlar ANTBİS ile ilgili soru ve görüşlerini 0242 247 67 54 numaralı telefonu arayarak ya da antbis@anset.com.tr adresine mail göndererek iletebiliyor.
ÜCRETİ NE KADAR?
ANTBİS kullanıcıları 1 saat için 1,5 TL, 2 saat için 2,5 TL, 3 saat için 4,5 TL ilave her saat için ise 2 TL ekstra ücret ödüyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serik'te 'nakdi yardım' kuyruğu