Aslantaş Barajı'na 2 milyon yavru sazan bırakıldı

Aslantaş Barajı'na 2 milyon yavru sazan bırakıldı

06 Temmuz 2019, Cumartesi 10:22
A A
Aslantaş Barajı'na 2 milyon yavru sazan bırakıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Adana Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü tarafından koordine edilen balıklandırma çalışmaları kapsamında Aslantaş Barajı'na 2 milyon adet yavru aynalı sazan bırakıldı.
Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, balıkların DSİ Adana 6. Bölge Müdürlüğü Su Ürünleri Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nden temin edildiğini belirterek, "Su kaynaklarının balıklandırılması ilimiz balıkçılığının gelişmesi açısından önemli bir çalışmadır. Ayrıca balık neslinin korunması ve gelecek nesillere canlı balık bırakılabilmesi için kaynakların kirletilmemesi ve bilinçsiz balık avcılığının önlenmesi konularında toplum daha dikkatli olmalıdır." dedi.
Av yasağı sezonunun 1 mart - 31 mayıs tarihleri arasında olduğunu belirten Sağlam, bu tarihler dışında 40 santimden küçük balıkların avlanılmamasını, bırakılan yavruların korunması ve en az 1 kez üremelerine imkan tanınması gerektiğini söyledi. İbrahim Sağlam, bu konudaki hassasiyeti, balıkçılar ve halktan beklediklerini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Osmaniye'de FETÖ/PDY operasyonu: 6 gözaltı