Atatürk ebediyete intikalinin 83. Yılında Manyas’ta anıldı

Atatürk ebediyete intikalinin 83. Yılında Manyas’ta anıldı

Atatürk ebediyete intikalinin 83. Yılında Manyas’ta anıldı

10 Kasım 2021, Çarşamba 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS (Balıkesir), (DHA)–BALIKESİR’in Manyas ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 83’üncü yıldönümünde törenlerle anıldı.

Anma programı Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saat 09.05’te siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Törene Manyas Kaymakamı Koray Çelik, Belediye Başkanı Tancan Barcin, Cumhuriyet Savcısı Yakup Enes Arslan, Hakim Sami Sağatçi, AK Parti İlçe Başkanı Yıldız Barçın, kurum amirleri, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin ilçe başkanları katıldı.

Program Manyas Anadolu Lisesi’nde devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Zerrin Şen’in yapmasının ardından, öğrenciler şiirler okudu.

Sinevizyon gösterimi ve ‘Atatürk’ü Anlatmak’ adlı gösterinin sunulmasının ardından ‘Atatürk’ü Anma’ konulu, şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Anma programı Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni Ezgi Çiçek yönetiminde hazırlanan oratoryo sunumu ve koronun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesi ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manyas Kaymakamı, yürüyemeyen kadına hasta yatağı verdi