AVM-DER Başkanı Çelik: 2020'de ülkemizin ekonomisine güven duyuyoruz

AVM-DER Başkanı Çelik: 2020'de ülkemizin ekonomisine güven duyuyoruz

AVM-DER Başkanı Çelik: 2020'de ülkemizin ekonomisine güven duyuyoruz

30 Aralık 2019, Pazartesi 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - ALIŞVERİŞ Merkezleri Yöneticileri Derneği (AVM-DER) Başkanı Tahir Çelik, yaptığı 2020 yılı değerlendirmesinde, "AVM-DER olarak 2020’de ülkemizin ekonomisine güven duyuyoruz" dedi.
GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. CEO’su ve aynı zamanda AVM-DER Başkanı Tahir Çelik, 2020 yılında iddialı AVM projelerinin geldiğinin müjdesini verdi. 2020 yılından umutlu olduklarını belirten Çelik, "AVM-DER olarak 2020’de ülkemizin ekonomisine güven duyuyoruz. Bu güvenle yeni yılda Ankara, İzmir, Antalya, İstanbul’da yeni AVM’ler açılıyor; ancak bunlardan en önemlisi Kayseri’de uluslararası arenada çok önemli bir proje olan KUMSmall Factory Projesidir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük karma AVM projesi olan KUMSmall Factory, Cumhurbaşkanlığı projesi olarak 2 milyar liraya yakın maliyeti ile TOKİ  tarafından hayata geçirildi. Türk mobilya sektörüne 365 gün fuar imkanı ile büyük ölçüde uluslararası bir çekim gücü yaratacak. KUMSmall Factory içerisinde AVM, iş merkezi, otel ve eğlence merkezi gibi birçok seçenek bulunacak ve dünyanın ünlü yerli ve yabancı markalarını bir araya getirecek" ifadelerini kullandı.
KUMSmall alışveriş merkezine değinen Çelik, "KUMSmall Factory, 1 milyon 500 bin metrekare açık, 302 bin metrekare kapalı alana kurulan 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanında 400 adet mağaza ve 6 bin araçlık otoparkıyla hizmet verecek. KUMSmall Factory, mağazalarıyla moda tutkunlarına, restoran ve kafeleriyle her şeyin en iyisini arayan lezzet düşkünlerine hitap edecek”  şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder