Aydın'da mavi ışıklı otizm farkındalığı

Aydın'da mavi ışıklı otizm farkındalığı

Aydın'da mavi ışıklı otizm farkındalığı

03 Nisan 2019, Çarşamba 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN'da otizm konusunda farkındalık yaratmak için Atatürk Kent Meydanı'ndaki havuzun suyu ile Büyükşehir Belediyesi binası 'otizmin' rengi olarak kabul edilen 'mavi' renkli ışıkla aydınlatıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde farklı bir çalışmaya imza attı. Aydın Atatürk Kent Meydanı'ndaki süs havuzunun suyu mavi ışık ile aydınlatılıp, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu imzalı 'Sadece 2 Nisan'da değil her zakan farkındayız' yazılı görsel ile otizme dikkat çekildi. Aydın Büşükşehir Belidesi binası da otizmin rengi olarak kabul edilen 'mavi' renk ile ışıklandırıldı.

Otizmin bir eksiklik değil bir farklılık olduğunun altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu, otizmli bireylerin ve ailelerinin yanında olduklarının söyledi. Otizmin toplumdan soyutlanmayı gerektiren bir şey olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Toplum olarak otizmli bireylerin farklı olduklarını kabul etmek, farkındalık adına ilk adım olacaktır. Toplumların farklı renkleri olan otizmli bireyleri ve sabır timsali ailelerini sevgiyle kucaklıyorum. Otizmli bireylerin topluma katılmaları için ihtiyacımız olan sabır ve iyi bir eğitim. Erken tanı da olmazsa olmazlardan. Gereken ilgiyi ve anlayışı ama en önemlisi sabrı göstererek anne, babaların üzerlerindeki yükleri paylaşabiliriz. Bizler her zaman otizmli bireylerin ve ailelerinin yanındayız" diye konuştu.

AYDIN, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otomobil şarampole devrildi: 1 ağır yaralı