Bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için pedal çevirdiler

Bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için pedal çevirdiler

Bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için pedal çevirdiler

29 Nisan 2019, Pazartesi 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de bir gurup genç, bağımlılığa dikkat çekmek için yaklaşık 22 kilometre bisiklet sürdü.

Yeşilay'ın geleneksel olarak düzenlediği Yeşilay Bisiklet Turlarının bu yıl 9'uncusu gerçekleştirildi. 50 şehirde eş zamanlı olmak üzere Osmaniye'de de gerçekleştirilen  turda katılımcılar sağlıklı bir yaşam için pedalları çevirip, bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturdu.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Genç Yeşilay ve Bisiklet Kulübü üyesi bisikletli 40 kişi, sabah saat 10.00 sıralarında Fakıuşağı Mahallesi'ndeki kampus önünden başlayıp, şehir tutu yaptıktan sonra Osmaniye Belediyesi Asli Mezarlığına ulaştılar. Bisikletli guruba, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilcisi Ali Laçinbala ve bir gurup üyesi de bisikletleriyle katılarak destek oldular. Şehitlik ziyaretinde, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, şehit mezarları gezilip dua okundu. Bisikletli gençler, daha sonra çevre temizliği de yaptıktan sonra yine bisikletleri ile üniversite kampusuna gelerek etkiliklerini sonlandırdı. Yeşilay Kulübü Başkanı Furkan Develioğlu, 80 kişilik üyeleri ile faaliyetlere devam ettiklerini belirterek, "Bu yıl 9'uncusu düzenlenen etkinliğimizi OKÜ Bisiklet Kulübü üyelerimizle birlikte gerçekleştirdik. OKÜ Bisiklet Kulübü Başkanımız Yunus Emre Uzankaya olmak üzere tüm katılımcı arkadaşlarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi. HAYTAP İl Temsilcisi Ali Laçinbala, üniversiteli gençlerin bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturmak için düzenlemiş oldukları etkinliğe destek olmak için katılım sağladıklarını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmaniye'de jandarma 2020’de kaçakçılık ve organize suçlardan 586 kişiyi yakaladı