Başkan Bilgin: Daha huzurlu, yaşanabilir bir Sivas'ı hedefledik

Başkan Bilgin: Daha huzurlu, yaşanabilir bir Sivas'ı hedefledik

Başkan Bilgin: Daha huzurlu, yaşanabilir bir Sivas'ı hedefledik

03 Temmuz 2021, Cumartesi 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SİVAS,(DHA) - SİVAS Belediyesi, "Bizim Makamımız Mahallelerimiz" sloganıyla başlatılan toplantıların son adresi Şeyh Şamil Mahallesi oldu. Başkan Bilgin "Daha yeşil daha huzurlu daha yaşanabilir bir Sivas’ı hedefledik ve bunun için çalışıyoruz" dedi.
Mahallelerin kentsel sorunlarını tespit etmek, bölge halkının talep ve isteklerine en uygun çözüm yollarını üretmek amacıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde başlatılan Mahalle Meclisi Toplantılarının yenisi Şeyh Şamil Mahallesinde gerçekleştirildi. Mahalle Muhtarı ve azaları, cami imamları, cami dernek başkanları, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, AK Parti mahalle başkanları ve site yöneticileri ile mahalle sakinlerinin geniş katılımıyla gerçekleştirilen toplantı mahallenin semt pazarında yapıldı.
Mahalle meclis toplantılarını gerçekleştirirken yapılan işlerden  ekip olarak emin ve şeffaf olunduğu ve yapılan hizmetlere ve projelere güvendiğini belirten Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, "Hepsinden önemlisi hemşehrilerimizle kurmuş olduğumuz gönül bağımıza güvendiğimiz için yeni dönemin en önemli unsuru olan katılımcı hesap verilebilir ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla mahalle meclisi toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. 2021 yılı salgının normalleşmesiyle birlikte hemşehrilerimize söz verdiğimiz projeleri birer birer hayata geçirmenin zamanı geldi. Bizler de 'Bismillah' diyerek ihalelerimize birer birer çıktık. İnşallah 2023 yılı Haziran ayına kadar da büyük bir kısmını tamamlamayı hedefliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkese sorsak sorunları nelerdir desek trafik ve ulaşım diyecekler. Özellikle Şeyh Şamil, Huzur ve Kılavuz bölgesinde ulaşım sorunu çözmek istedik. Bunun için İstiklal Caddesi'nde bir alt geçit çalışmasına başladık. İnşallah Eylül ayının ilk haftasında çalışmalarımızı tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

'YEŞİL BİR SİVAS OLUŞTURMAK ADINA'
Göreve başlarken yemyeşil bir Sivas’ı hedefledik diyen Başkan Bilgin, "Daha yeşil, daha huzurlu daha yaşanabilir bir Sivas’ı hedefledik ve bunun için çalışıyoruz. Caddeleri ile sokaklarıyla her alanda yeşil bir Sivas oluşturmak adına 'Bismillah' diyerek yola çıktık ve ilk projemizi Paşabahçe yolunda uygulamaya başladık. İkinci olarak da Necmettin Erbakan Bulvarının başlangıcından Osman Seçilmiş parkına kadar nitelikli 800 ağacı toprakla buluşturduk. Aydınlatması kaldırımları ile birlikte muhteşem bir alanı Şeyh Şamil ve Ahmet Turan Gazi Mahallesinin hizmetine sunduk. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Söz verdiğimiz gibi amatör spor evinin yapımı işi vardı inşallah onu da ihalesini tamamladık Eylül ayı gibi amatör sporcularımıza hizmet edecek amatör spor evini de hizmete açmış olacağız" diye konuştu.
Yapılan açıklamaların ardından Mahalle Meclisi Toplantısı soru cevap bölümüyle son buldu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vali Ayhan belediye projelerini yerinde inceledi